Instruktorzy

baner_instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

14225406_1425891487439091_2601404651240110920_n

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika.

Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki), a także kursy nauczycielskie z Betą Lisboą (joga jin, joga spiralna) oraz Simonem Calderem (qi-gong). Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli. Skończyłam trzyletni kurs nauczycielski u Katarzyny Pilorz.

Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.

Renata Miszewska

image_6483441

Joga jest nieodłącznym elementem mojego życia. Łącze pracę z ciałem, oddechem i sercem. Mam w sobie duże pokłady kreatywności i daję temu upust tworząc! Tworze zarówno w sferze jogi – ciekawe sekwencje ruchów, medytacje płynące z serca, warsztaty.

Jak i w sferze handmade, tworząc biżuterię z intencją, wymyślając i prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Dzieki jodze od wielu lat odkrywam siebie. To jak radzę sobie z ograniczeniami, pospiechem oraz myślami na macie, przenosi się do życia codziennego.Poprzez prace z ciałem i oddechem pokazuje ci, że to ty jesteś swoim najlepszym nauczycielem.Techniki uważności, oddechu, wizualizacji oraz połączenia ruchu z oddechem pokazują nam że wszystko co najważniejsze mamy w sobie. Pracujemy sercem, oddechem i ciałem.

Marcelina Sankowska

10.07.2016. Warszawa. Trenerka Jogi w parku Zeromskiego Marcelina Sankowska.
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Prowadzę Jogę metodą B.K.S.Iyengara. Praktykę jogi rozpoczełam w 2008r. w szkole Joga na Foksal, z którą byłam związana przez 7 lat. W 2012 r. odbyłam tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. Brałam udział w warsztatach dla nauczycieli jogi, prowadzonych przez: Roberta Spicę, Henryka Liśkiewicza, Konrada Kocota. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Z wykształcenia jestem muzykiem-instrumentalistką (flecistka) i śpiewaczką operowa (sopran koloraturowy). W 2004 roku ukończyłam Akademię Muzyczną im.Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział
Wokalno-Aktorski PSM II st.Józefa Elsnera. Nadal pracuję w zawodzie muzyka, związana byłam m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Regularnie prowadzę zajęcia jogi w plenerze. W sezonie letnim: 2014r. prowadziłam sesje jogi w Stacji Mercedes, w 2016/2017/2018 jogę na trawie w Prochownii na Żoliborzu oraz 2017 jogę nad Wisłą w Miami Wars.

Prowadziłam również indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków podczas Międzynarodowego Forum Fletowego w UMFC w Warszawie.

Hubert Suder

fota

Praktykę jogi  rozpocząłem w 1999 roku, w metodzie B.K.S. Iyengara, w Poznaniu gdzie studiowałem i ukończyłem ogrodnictwo na Akademii Rolniczej.  Równolegle zafascynowałem się naturą, przyrodą oraz naturą i wnętrzem człowieka na ścieżce jogi.  Od 2012 roku dzielę się umiejętnościami,  ucząc. Na początku we Wrocławiu, teraz w Warszawie i okolicach. Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi metody B.K.S.Iyengara;  Level I Ukończyłem studia podyplomowe rekreacji  ruchowej o specjalności joga na   AWF W-wa.

Przez te wszystkie lata zbierałem doświadczenie w uczestnictwie w wielu warsztatach, konwencjach jogi, praktykując inne formy ruchu  czerpiąc z różnych metod, podróżując po świecie i mieszkając w różnych miejscach i wciąż się ucząc pogłębiając i poszerzając świadomość. Całe moje doświadczenie w praktyce jak i w nauczaniu staram się przekazać uczniom.

Wiktoria Żarnecka

MD__7796 (2)

Taniec był ze mną od wczesnego dzieciństwa, od 2012 roku prowadzę zajęcia ruchowe, a w 2015 roku poznałam jogę i od razu ją pokochałam.

Jestem absolwentką studiów na kierunku relaksacja i joga oraz wychowanie fizyczne (spec. – korektywa) na AWFie w Warszawie. Uczę jogi od 2018 roku i czuje się w tym bardzo spełniona. Jestem również po kursie Vinyasa RYT 200H.

Dzięki jodze jestem bardziej świadoma siebie, swojego ciała i jak bardzo wpływam na wszystko dookoła. Joga nauczyła mnie zdrowego podejścia do życia i po prostu z jogą żyje mi się lepiej! Uwielbiam pomagać innym, dzielić się dobrem, a przekazując swoją wiedzę, spełniam się. Zależy mi, aby praktyka pod moim okiem była bezpieczna i efektywna. Dużą wagę przywiązuję do pranayamy. Dla mnie oddech to podstawa, a jego świadomość zmienia jakość życia.

Agnieszka Tarnakowicz

IMG_20211030_160646

W zabieganym świecie, kiedy wszyscy chcą rozładować stres szybko i intensywnie, stawiam na skupienie i koncentrację na indywidualnych możliwościach. Uczę się opuszczać strefę komfortu i poznawać granice swojego ciała i psychiki. Szukam spokoju i harmonii poprzez uwagę i wnikanie w najdalsze zakamarki ciała i duszy. Staram się doceniać każdy mały sukces, wychodzić poza świat ocen i porównań. Z domieszką czarnego humoru, który uwielbiam i optymizmu, który staram się dostrzec gdzie się da, praktykowanie jogi jest przyjemnością. Uważam, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno. Najważniejsze jest pozwolić sobie na spotkanie ze sobą samym – prawdziwym, a potem polubienie się za to, jakim się jest. I już zostać ze sobą na zawsze. Joga pomaga mi rozumieć siebie. Dzięki moim nauczycielkom – Emilce Pisarek i Iwonie Sikorze – joga jest stałym elementem mojego życia. Skończyłam dwuletnią szkołę jogi wg B.K.S. Iyengara Open Mind Joga Classic School pod okiem Agaty Biernat. Biorę udział w różnych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Korzystam też z możliwości rozwijania się pod okiem wspaniałych nauczycieli takich jak Konrad Kocot czy Paulina Stróż. Dzielenie się zdobytą wiedzą, praca z ludźmi daje mi dużo radości i poczucie sensu.

Agata Golenda

159382192_4012582082119187_6123938818497013423_n
Jestem kobietą pełną pasji i inspiracji, jestem mamą dwóch synów, jestem partnerką, jestem trenerką pracującą z kobietami w ciąży i młodymi mamami, jestem doulą i hipnodoulą, wspieram w macierzyństwie – w ciąży, porodzie i po porodzie. Jestem pomysłodawczynią studia www.mamoiselle.pl
Jako trenerka wsłuchuję się w potrzeby kobiet – w potrzebę lepszego samopoczucia, większego zrozumienia swego ciała, w potrzebę czucia się zdrowo, smukło i energetycznie.
Spełniam je, układając treningi nie forsujące, ale dające siłę, zwinność i lekkość naszemu ciału. Dodając do treningów elementy pilates, zawsze na ćwiczeniach dbam o prawidłową postawę kręgosłupa i miednicy, uczę koordynowania ruchu z oddechem, tak by prawidłowo angażować mięśnie głębokie w tym mięśnie dna miednicy.
Ze względu na ponad 10 letnią pracę z kobietami (w ciąży i po porodzie), ogromny nacisk w treningach, kładę na prawidłową aktywizację mięśni globalnych i głębokich oraz element relaksu i rozluźnienia ciała. Tak by nasze kobiece ciała „czuły się” dobrze, by bez zmęczenia sprostać wyzwaniom życia codziennego.

Renata Czarniecka

IMG_5862

Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, pasjonatką i nauczycielem różnych form ruchu. W swojej karierze zajmowałam się bieganiem długodystansowym, fitnessem i tańcem, jednak kiedy w 2004 roku pierwszy raz zetknęłam się z jogą, poczułam się jak w domu. Od tego czasu systematycznie uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez różnych nauczycieli z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a w 2017 trzyletni kurs dla nauczycieli jogi na stopień INTRODUCTORY II w metodzie B.K.S. Iyengara (nauczyciel Konrad Kocot).

To, co mnie zachwyca w jodze, to świadomość i uważność. Spokój i wyciszenie. Siła i moc. Bycie „tu i teraz”. Joga to nieustanny rozwój i praca nad sobą, ciągłe zmaganie się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Joga to szkoła cierpliwości, wytrwałości i pokory. Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to doskonały sposób na poprawę i utrzymanie zdrowia oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.

Magdalena Sapryk

IMG_4667

Jogę według BKS Iyengara praktykuję od 2013 roku. Zaczynałam ćwiczyć pod okiem Agnieszki Dołengiewicz, uczyłam się od Piotra Künstlera, Tomka Pyrzewicza i Grzegorza Nieściera. Ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz kurs „Joga w profilaktyce zdrowia” w szkole jogi Justyny Wojciechowskiej. Cenię styl klasyczny za wiedzę, precyzję i dbałość o dobre ustawienie w pozycjach. Łączę go z radością ruchu jako takiego, pracą z oddechem oraz rozwijaniem siły i świadomości pracy mięśni głębokich. Szczególnie zwracam uwagę na równoważenie rozciągania ze wzmacnianiem ciała.

Za wszystko, co joga wniosła do mojego życia, czuję w sercu wielką wdzięczność i głęboki szacunek wobec tej metody, wobec nauczycieli, wobec mądrości ciała. Joga jest wszechstronną metodą pracy z ciałem i umysłem. Posiada niezwykłe bogactwo technik oraz głęboką mądrość i doświadczenie, przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak aby służyć ludziom w zmieniających się okolicznościach życia.

Dzięki jodze możemy uczyć się swojego ciała i jego języka, jego prawdziwych potrzeb, przeżyć, niekiedy głęboko zapisanych doświadczeń. Nie ma praktyki jogi bez świadomości – ruchu, oddechu, nawyków. Rozwijamy poprzez jogę samowiedzę i mądrość. Budujemy pozytywny i bezpośredni związek z ciałem i oddechem. Tędy przychodzi wolność – od tego, czym nie jesteśmy, do tego , czym możemy być: czystą, nieograniczoną przestrzenią.

Agata Joanna Srokowska

image_6483441

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi z międzynarodowym certyfikatem RYT 200 Ashtanga Vinyasa, akredytowanym przez Yoga Alliance. Kurs, który ukończyłam w marcu 2020 roku prowadziła Basia Larsen Lipska i Mateusz Deker. Regularnie staje na macie od 13 lat. Miałam szczęście spotkać na początku mojej jogicznej drogi wspaniałych nauczycieli w nurcie Iyengar yogi  Jurka Jaguckiego, Paulinę Stróż i Romka Grzeszykowskiego. Ten styl jogi dał mi dobre podstawy, aby czerpać teraz energię z Vinyasa Flow, który jest balsamem dla mojego ciała i duszy. Chciałabym, aby moi uczniowie też w tej praktyce znaleźli siłę i ukojenie. Wymiana energii uczeń – nauczyciel jest dla mnie przepiękną motywacją do dalszego rozwoju.

Poza matą jestem miłośnikiem kina i podróży – zgadzam się z powiedzeniem – kto podróżuje żyje dwa razy ! Joga też jest formą podróży 😊

Dagmara Stawiarska

IMG_4014

Poprzez praktykę pobudzam energię, która w nas drzemie. Uwielbiam tańczyć w Vinyasie, łącząc płynnie ruch z oddechem, jak i zatracać się w Yin, gdzie podczas zatrzymania w pozycji uczę jak skupiać się na tu i teraz i odpuszczać. Uważam, że każdy poprzez praktykę może zadbać o swój Dom, jakim jest ciało, dusza i umysł. Mocno stąpam po ziemi, patrząc realistycznie na świat, ale wierzę w energię wszechświata, a Księżyc i Słońce to jej bratnie dusze.

Asia Tobolska

image0 (2)

Cześć, nazywam się Asia. Z wykształcenia jestem specjalistą ds. ochrony środowiska oraz fizjoterapeutką. Praktykuję jogę od 2009 roku. W 2010 roku, pod okiem mojego doświadczonego nauczyciela rozpoczęłam 6 miesięczny kurs przygotowujący do prowadzenia zajęć. Od 2010 roku aktywnie prowadzę zajęcia z jogi która stała się moją wielką pasją i sposobem na życie. Vinyasa to moja ukochana forma praktyki.:)

Myślę, że spotkanie z jogą było początkiem nowej jakości w moim życiu. Nastąpiło przebudzenie duchowe, pojawiła się nowa wrażliwość, magia, przyszły nowe zainteresowania, pasje, ludzie, praca.

Obok prowadzenia zajęć z jogi tworzę biżuterię z miedzi i mosiądzu. Uwielbiam podróże na Wschód, minerały, muzea etnograficzne pełne rękodzieła starożytnych cywilizacji, przyrodę, szamanizm. To moje inspiracje do tworzenia biżuterii z intencją.

Moc jogi jest niesamowita, to dzięki niej możemy przebudzić ciało, umysł i serce, otworzyć je na nowe możliwości. Każdego dnia świadomie doświadczamy samych siebie, nie tylko podczas praktyki na macie ale też poza nią (dla mnie to również joga), w codziennym życiu, w spotkaniu z drugim człowiekiem, w pokonywaniu własnych słabości, ograniczeń – nie tylko tych fizycznych. Dzięki jodze żyjemy w prawdziwym, realnym czasie – TU I TERAZ. Zapraszam do wspólnej praktyki. 🙂

Katarzyna Witkoś

KaYoMa_yoga_03_7sense

Pierwszy raz zetknęłam się z Ashtangą w 2013 i dość szybko stała się ona moją codzienną praktyką. Widząc wiele pozytywnych zmian, jakie joga wprowadziła do mojego życia, zapragnęłam dzielić się tym narzędziem z innymi.

Do roli nauczyciela przygotowywałam się pod okiem Ewy Makowskiej, której asystowałam i dalej asystuję na zajęciach oraz na warsztatach wyjazdowych. Samodzielnie uczę 7 lat.

Ashtanga Vinyasa Jogę cenię przede wszystkim za dyscyplinę i holistyczne podejście do człowieka. Powtarzalność sekwencji, to dla mnie wspaniała okazja / do obserwacji zmian zachodzących w ciele, umyśle i emocjach.