Instruktorzy

baner_instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika. Jak być nauczycielem uczył mnie Leszek Kawa (Omśrodek Hatha-Jogi), u którego praktykuję do dziś.

Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. 

Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki).

Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.

Zajęcia Hatha Joga: pn. 18.30,wt.18.30, pt. 18.00, sb. 8.00

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup: pn. 20.00

Kasia Bajon

Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jako tancerka występowałam na scenach Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie, teatru w Vichy (Francja), teatru w Rehlingen (Niemcy), teatru w Odense ( Dania). Brałam udział w licznych warsztatach i festiwalach tanecznych zarówno w kraju jak i za granicą. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina kierunek taniec- specjalność pedagogika baletowa. Od kilku lat prowadzę zajęcia z baletu dla dzieci oraz gimnastyki ogólnorozwojowej i stretchingu dla dorosłych. Zajęcia te prowadzę w każdej grupie wiekowej gdzie najmłodszy uczestnik ma 3 lata a najstarszy 76 (moja Babcia). Uwielbiam pracować z ludźmi i obserwować jak poprzez moje zajęcia stają się bardziej sprawni, zdrowi, szczęśliwi. Nie ma dla mnie nic bardziej przyjemnego niż połączenie mojej pasji i pracy.

Zajęcia Joga dla dzieci: sr. 18.30.

Tomek Pyrzewicz

Praktykę jogi rozpocząłem w 2008 roku.  Zaczynałem praktykować i stawiałem pierwsze kroki jako nauczyciel  w szkole Joga na Foksal, gdzie uczyłem się pod okiem Joanny Jedynak i Adama Ramotowskiego. Obecnie praktykuję u Roberta Spicy – jego autentyczność, szczerość i żarliwa praktyka jest drogowskazem na ścieżce jogi. W lipcu 2015 roku zdałem egzamin na kolejny stopień nauczycielski w metodzie B.K.S. Iyengara – Junior Intermediate I.  Joga metodą B.K.S. Iyengara kładzie nacisk na precyzję wykonywania asan. Prawidłowe ułożenie ciała i odpowiednie akcje w ciele zapewniają właściwy efekt praktyki, którego możemy doświadczyć już po pierwszych zajęciach.

Zajęcia Hatha Joga: pn., sr.,pt. godz. 9.30.

Anna Choreń

Jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej, jogę praktykuję od 15 lat. W 2003 rozpoczęłam pracę jako instruktorka w warszawskiej szkole Leszka Kawy.  Uczestniczyłam w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Konrada Kocota oraz studiach instruktorskich kinezypsycho –profilaktyki  organizowanych przez przez prof. Janusza Szopę na AWFie w Częstochowie. Swoją wiedzę zdobywałam u światowej klasy nauczycieli: Gabrielli Giubillaro, Faeqa Birii, Patricii Walden oraz Geety Iyengar. Jestem współorganizatorką wyjazdów szkoleniowych do Indii (joga wg BKS Iyengara). Swoją praktykę pogłębiam w szkole Yog Ganga Center for Yoga Studies prowadzonej przez Rajiva Chanchani. Prywatnie jestem mamą 15letniego Kajetana i 5letniego Mikołaja, wolne chwile poświęcam ogrodnictwu w ekologicznym gospodarstwie na Podlasiu.

Zajęcia Hatha Joga:  czw. 9.30 i 18.30

Kasia Krygacka

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego. Dyplom instruktora rekreacji ruchowej uzyskałam w 2006r. Od tamtej pory cały czas prowadzę zajęcia w klubach. Specjalizuję się w zajęciach wzmacniających oraz Pilates.
Jestem także mamą trójki chłopców, z którymi prowadzę zajęcia fitness dla mam z dziećmi.
Zajęcia Pilates: wt. 19.30

Wiola Grabowska

Swoją przygodę z jogą zaczęłam bardzo niezobowiązująco w 2013 roku, kiedy jako zapalona amatorka biegania pierwszy raz stanęłam na macie. Wówczas myślałam, że joga będzie tylko uzupełnieniem treningów i sposobem na zachowanie elastyczności mięśni, a także dniem wytchnienia od niemal codziennego biegania. Jak bardzo się myliłam! Stopniowo coraz częściej biegałam… ale na zajęcia jogi. W końcu buty biegowe wylądowały w schowku a ja w całości poświęciłam się praktyce jogi. To zaowocowało udziałem w Nauczycielskim Programie Szkoleniowym prowadzonym przez Nataszę Moszkowicz i Ewę Wardzałę oraz zdaną ewaluacją Introductory I. Od dwóch lat uczestniczę regularnie w warsztatach prowadzonych przez Roberta Spicę. Na co dzień praktykuję pod okiem Tomka Pyrzewicza.

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup: sr. 18.00, Hatha Joga: sr. 19.30, sb. 8.00

Renata Czarniecka

Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, pasjonatką i nauczycielem różnych form ruchu. W swojej karierze zajmowałam się bieganiem długodystansowym, fitnessem i tańcem, jednak kiedy w 2004 roku pierwszy raz zetknęłam się z jogą, poczułam się jak w domu. Od tego czasu systematycznie uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez różnych nauczycieli z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a w 2017 trzyletni kurs dla nauczycieli jogi na stopień INTRODUCTORY II w metodzie B.K.S. Iyengara (nauczyciel Konrad Kocot).

To, co mnie zachwyca w jodze, to świadomość i uważność. Spokój i wyciszenie. Siła i moc. Bycie „tu i teraz”. Joga to nieustanny rozwój i praca nad sobą, ciągłe zmaganie się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Joga to szkoła cierpliwości, wytrwałości i pokory. Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to doskonały sposób na poprawę i utrzymanie zdrowia oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.

Zajęcia: Hatha Joga wt. 20.00 i czw. 20.00

Justyna Szydło

Nazywam się Justyna Szydło. Jestem nauczycielką jogi w ciąży, jogi poporodowej oraz klasycznej, a także terapeutką masażu prenatalnego i ajurwedyjskiego. Moją pasją jest inspirowanie i wspieranie kobiet podczas ich podróży w macierzyństwo poprzez jogę, masaż i ajurwedę. Praktykuję jogę od 2007 roku, kiedy po raz pierwszy odwiedziłam Indie. Z kobietami w ciąży pracuję od 2014 roku. Jestem mamą 16 miesięcznej córeczki.

Swoje jogiczne wykształcenie uzyskałam w Indiach oraz w Londynie. W 2010 roku odbyłam dwa kursy nauczycielskie w Indiach z zakresu jogi klasycznej oraz hatha jogi. W 2014 roku ukończyłam kurs “The Mother’s Journey” pod przewodnictwem charyzmatycznej Carolyn Cowan, uprawniający mnie do nauki Jogi Świadomej Ciąży oraz do prowadzenia zajęć postnatalnych. W 2016 roku odbyłam szkolenie w Fundacji Rodzić po Ludzku “Ćwiczenia fizyczne i oddechowe dla kobiet w ciąży z elementami fizjoterapii”, a w roku 2017 kurs „Aktywność fizyczna kobiet po porodzie” pod przewodnictwem mgr Joanny Kmieć – Nowakowskiej.

Iga Kruk-Żurawska

Praktykuję ashtanga jogę od 2014 roku. Na początku joga miała być dla mnie przede wszystkim remedium na problemy z kręgosłupem, ale szybko stała się czymś więcej. Codzienna poranna praktyka wnosi do mojego freelancerskiego życia element porządku i stałości. Stawanie na macie traktuję z jednej strony jako czas tylko dla siebie, z drugiej – jako swego rodzaju trening na resztę życia. Dzięki jodze uczę się cierpliwości i spokoju, zyskuję wiarę w swoje możliwości, ale też przekonanie, że należy być dla siebie wyrozumiałym i czasem trzeba odpuścić. Joga to przede wszystkim praca nad sobą, wykonywana na bezpiecznym terytorium maty.

Bhagwati Kaur

Mam na imię Lena, z praktyki duchowej nazywam się Bhagwati Kaur. Jestem praktykującą joginką i nauczycielką w tradycji jogi kundalini. Od 2014 r. jestem certyfikowanym nauczycielem kundalini jogi I stopnia wg. Yogi Bhajana. Aktualnie jestem w trakcie kolejnych modułów kursu nauczycielskiego II stopnia certyfikowanych przez Kundalini Research Institute (USA). Uczestniczyłam w pełnym kursie Sat Nam Rasayan tj. uzdrawianie w głębokiej medytacji. Uzyskałam I stopień trenera Karam Kriya (numerologia jogiczna). Dodatkowo jestem certyfikowanym bioenergoterapeutą oraz reiki II stopnia. Na codzień zajmuję się szerokopojętą terapią w pracy z drugim człowiekiem. W swojej praktyce posługuję się technikami takimi jak uzdrawianie poprzez dźwięk, masaże misami tybetańskimi i energoterapie. Organizuję koncerty wykorzystując wysoko wibracyjne instrumenty tj. gongi, misy, bębny szamańskie czy flet unity. Udzielam indywidualnych lekcji z jogi kundalini i medytacji. Prowadzę grupy otwarte oraz zamknięte. Celem dla mnie jest podnoszenie świadomości ludzi, energii i mocy do działania tak aby mogli kreować swoje życie zgodnie z własną wolą. Dzielę się moimi najlepszymi narzędziami w drodze do osiągnięcia postawionego sobie celu.