Instruktorzy

baner_instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

14225406_1425891487439091_2601404651240110920_n

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika.

Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki), a także kursy nauczycielskie z Betą Lisboą (joga jin, joga spiralna) oraz Simonem Calderem (qi-gong). Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli. Skończyłam trzyletni kurs nauczycielski u Katarzyny Pilorz.

Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.

Renata Miszewska

image_6483441

Joga jest nieodłącznym elementem mojego życia. Łącze pracę z ciałem, oddechem i sercem. Mam w sobie duże pokłady kreatywności i daję temu upust tworząc! Tworze zarówno w sferze jogi – ciekawe sekwencje ruchów, medytacje płynące z serca, warsztaty.

Jak i w sferze handmade, tworząc biżuterię z intencją, wymyślając i prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Dzieki jodze od wielu lat odkrywam siebie. To jak radzę sobie z ograniczeniami, pospiechem oraz myślami na macie, przenosi się do życia codziennego.Poprzez prace z ciałem i oddechem pokazuje ci, że to ty jesteś swoim najlepszym nauczycielem.Techniki uważności, oddechu, wizualizacji oraz połączenia ruchu z oddechem pokazują nam że wszystko co najważniejsze mamy w sobie. Pracujemy sercem, oddechem i ciałem.

Marcelina Sankowska

10.07.2016. Warszawa. Trenerka Jogi w parku Zeromskiego Marcelina Sankowska.
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Prowadzę Jogę metodą B.K.S.Iyengara. Praktykę jogi rozpoczełam w 2008r. w szkole Joga na Foksal, z którą byłam związana przez 7 lat. W 2012 r. odbyłam tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. Brałam udział w warsztatach dla nauczycieli jogi, prowadzonych przez: Roberta Spicę, Henryka Liśkiewicza, Konrada Kocota. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Z wykształcenia jestem muzykiem-instrumentalistką (flecistka) i śpiewaczką operowa (sopran koloraturowy). W 2004 roku ukończyłam Akademię Muzyczną im.Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział
Wokalno-Aktorski PSM II st.Józefa Elsnera. Nadal pracuję w zawodzie muzyka, związana byłam m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Regularnie prowadzę zajęcia jogi w plenerze. W sezonie letnim: 2014r. prowadziłam sesje jogi w Stacji Mercedes, w 2016/2017/2018 jogę na trawie w Prochownii na Żoliborzu oraz 2017 jogę nad Wisłą w Miami Wars.

Prowadziłam również indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków podczas Międzynarodowego Forum Fletowego w UMFC w Warszawie.

Hubert Suder

fota

Praktykę jogi  rozpocząłem w 1999 roku, w metodzie B.K.S. Iyengara, w Poznaniu gdzie studiowałem i ukończyłem ogrodnictwo na Akademii Rolniczej.  Równolegle zafascynowałem się naturą, przyrodą oraz naturą i wnętrzem człowieka na ścieżce jogi.  Od 2012 roku dzielę się umiejętnościami,  ucząc. Na początku we Wrocławiu, teraz w Warszawie i okolicach. Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi metody B.K.S.Iyengara;  Level I Ukończyłem studia podyplomowe rekreacji  ruchowej o specjalności joga na   AWF W-wa.

Przez te wszystkie lata zbierałem doświadczenie w uczestnictwie w wielu warsztatach, konwencjach jogi, praktykując inne formy ruchu  czerpiąc z różnych metod, podróżując po świecie i mieszkając w różnych miejscach i wciąż się ucząc pogłębiając i poszerzając świadomość. Całe moje doświadczenie w praktyce jak i w nauczaniu staram się przekazać uczniom.

Wiktoria Żarnecka

MD__7796 (2)

Agnieszka Tarnakowicz

IMG_20211030_160646

W zabieganym świecie, kiedy wszyscy chcą rozładować stres szybko i intensywnie, stawiam na skupienie i koncentrację na indywidualnych możliwościach. Uczę się opuszczać strefę komfortu i poznawać granice swojego ciała i psychiki. Szukam spokoju i harmonii poprzez uwagę i wnikanie w najdalsze zakamarki ciała i duszy. Staram się doceniać każdy mały sukces, wychodzić poza świat ocen i porównań. Z domieszką czarnego humoru, który uwielbiam i optymizmu, który staram się dostrzec gdzie się da, praktykowanie jogi jest przyjemnością. Uważam, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno. Najważniejsze jest pozwolić sobie na spotkanie ze sobą samym – prawdziwym, a potem polubienie się za to, jakim się jest. I już zostać ze sobą na zawsze. Joga pomaga mi rozumieć siebie. Dzięki moim nauczycielkom – Emilce Pisarek i Iwonie Sikorze – joga jest stałym elementem mojego życia. Skończyłam dwuletnią szkołę jogi wg B.K.S. Iyengara Open Mind Joga Classic School pod okiem Agaty Biernat. Biorę udział w różnych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Korzystam też z możliwości rozwijania się pod okiem wspaniałych nauczycieli takich jak Konrad Kocot czy Paulina Stróż. Dzielenie się zdobytą wiedzą, praca z ludźmi daje mi dużo radości i poczucie sensu.

Agata Golenda

159382192_4012582082119187_6123938818497013423_n
Jestem kobietą pełną pasji i inspiracji, jestem mamą dwóch synów, jestem partnerką, jestem trenerką pracującą z kobietami w ciąży i młodymi mamami, jestem doulą i hipnodoulą, wspieram w macierzyństwie – w ciąży, porodzie i po porodzie. Jestem pomysłodawczynią studia www.mamoiselle.pl
Jako trenerka wsłuchuję się w potrzeby kobiet – w potrzebę lepszego samopoczucia, większego zrozumienia swego ciała, w potrzebę czucia się zdrowo, smukło i energetycznie.
Spełniam je, układając treningi nie forsujące, ale dające siłę, zwinność i lekkość naszemu ciału. Dodając do treningów elementy pilates, zawsze na ćwiczeniach dbam o prawidłową postawę kręgosłupa i miednicy, uczę koordynowania ruchu z oddechem, tak by prawidłowo angażować mięśnie głębokie w tym mięśnie dna miednicy.
Ze względu na ponad 10 letnią pracę z kobietami (w ciąży i po porodzie), ogromny nacisk w treningach, kładę na prawidłową aktywizację mięśni globalnych i głębokich oraz element relaksu i rozluźnienia ciała. Tak by nasze kobiece ciała „czuły się” dobrze, by bez zmęczenia sprostać wyzwaniom życia codziennego.

Renata Czarniecka

IMG_5862

Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, pasjonatką i nauczycielem różnych form ruchu. W swojej karierze zajmowałam się bieganiem długodystansowym, fitnessem i tańcem, jednak kiedy w 2004 roku pierwszy raz zetknęłam się z jogą, poczułam się jak w domu. Od tego czasu systematycznie uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez różnych nauczycieli z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a w 2017 trzyletni kurs dla nauczycieli jogi na stopień INTRODUCTORY II w metodzie B.K.S. Iyengara (nauczyciel Konrad Kocot).

To, co mnie zachwyca w jodze, to świadomość i uważność. Spokój i wyciszenie. Siła i moc. Bycie „tu i teraz”. Joga to nieustanny rozwój i praca nad sobą, ciągłe zmaganie się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Joga to szkoła cierpliwości, wytrwałości i pokory. Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to doskonały sposób na poprawę i utrzymanie zdrowia oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.