Instruktorzy

baner_instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

14225406_1425891487439091_2601404651240110920_n

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika.

Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. 

Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki), a także kursy nauczycielskie z Betą Lisboą (joga jin, joga spiralna) oraz Simonem Calderem (qi-gong). Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli. Skończyłam trzyletni kurs nauczycielski u Katarzyny Pilorz.

Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.

Dominika Gryz

MAF_1115
Jestem związana z ruchem od zawsze, jako tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, aktorka Teatru Tańca. Interesuje mnie świadoma praca z ciałem, bez bólu i uciążliwości. W mojej pracy wychodzę poza powierzchniowe spojrzenie na ciało. Aktualnie kończę studia na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ważne  dla mnie jest połączenie ciała i umysłu. Z Praktyką jogi pierwszą styczność miałam w 2010 roku, na początku to była fizyczna fascynacja, a póżniej przerodziła się w inspirację do życia. Od tamtej pory nieustannie rozwijam swoje umiejętności szkoląc się i pogłębiając swoją wiedzę. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski pod okiem Konrada Kocota. Na  zajęciach skupiam się na  połączeniu dynamicznej stabilności z elastycznym ruchem. Dzięki jodze uzyskuje się dużą swobodę i przestrzeń w ciele, staram się również przekazać to na  zajęciach. Poprzez praktykę asan, oddechu i medytacji ciało i umysł uczy się jak być tu i teraz, by cieszyć się życiem w chwili obecnej.
Uważam że joga dogłębnie i wielowymiarowo pozwala odnaleźć się w naszym wnętrzu, co pomaga w rozumieniu siebie. Joga z praktyki na macie, stała się moją ścieżką życiową.

Renata Miszewska

84178752_2562112964069928_7226336931410345984_o

W jodze zakochałam się 6 lat temu. Zawsze w moim życiu towarzyszył mi sport i cały czas szukałam nowych form ruchu. Trafiłam na jogę, która przynosiła mi wszystkie zamierzone efekty: wzmacniała ciało, budowała siłę, przynosiła elastyczność, bardzo poprawiała postawę oraz samopoczucie :). Z czasem okazało się, że joga daje znacznie więcej: spokojny umysł, uważność, świadomość, mądrość. Dlatego joga już nie jest dla mnie tylko formą ruchu, a ścieżką życiową.
Wiem, że joga zostanie ze mną do końca mojego życia, cały czas chcę się rozwijać dla siebie i dla Was.
Mojemu sercu najbliższa jest Vinyasa joga ze względu na kreatywność sekwencji :). Kursy instruktorskie zrobiłam u nauczycieli właśnie tego stylu. Uwielbiam uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach. Obecnie uczę się Ashtanga jogi. Moją pasją jest tworzenie biżuterii z kamieni szlachetnych oraz Ajurweda. W przyszłości planuję zawsze uczyć się czegoś nowego (pozostając wierna jodze! 🙂

Marcelina Sankowska

10.07.2016. Warszawa. Trenerka Jogi w parku Zeromskiego Marcelina Sankowska.
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Prowadzę Jogę metodą B.K.S.Iyengara. Praktykę jogi rozpoczełam w 2008r. w szkole Joga na Foksal, z którą byłam związana przez 7 lat. W 2012 r. odbyłam tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. Brałam udział w warsztatach dla nauczycieli jogi, prowadzonych przez: Roberta Spicę, Henryka Liśkiewicza, Konrada Kocota. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Z wykształcenia jestem muzykiem-instrumentalistką (flecistka) i śpiewaczką operowa (sopran koloraturowy). W 2004 roku ukończyłam Akademię Muzyczną im.Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział
Wokalno-Aktorski PSM II st.Józefa Elsnera. Nadal pracuję w zawodzie muzyka, związana byłam m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Regularnie prowadzę zajęcia jogi w plenerze. W sezonie letnim: 2014r. prowadziłam sesje jogi w Stacji Mercedes, w 2016/2017/2018 jogę na trawie w Prochownii na Żoliborzu oraz 2017 jogę nad Wisłą w Miami Wars.

Prowadziłam również indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków podczas Międzynarodowego Forum Fletowego w UMFC w Warszawie.

Hubert Suder

hubert3

Tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi zdobyłem na AWF w Warszawie, na Wydziale Rehabilitacji o specjalności ‘Relaksacja i joga’. Praktykę jogi rozpocząłem w 1999 roku w Poznaniu, gdzie studiowałem i zdobyłem tytuł magistra ogrodnictwa na Akademii Rolniczej. Posiadam uprawnienia pedagogiczne uzyskane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uczestniczyłem w wielu warsztatach z nauczycielami hatha-jogi z całej Polski. Uczę od 2012 roku, prowadząc zajęcia z grupami na różnym stopniu zaawansowania i z różnymi problemami ruchowymi. W praktyce łączę techniki pracy z ciałem, oddechem i umysłem, zarówno tych zaczerpniętych z tradycji wschodu jak i ze współczesnej nauki zachodniej. Oprócz jogi praktykowałem capoeire angole, taniec afro-brazylijski oraz różne techniki pracy z ciałem i głosem, m.in. w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Jestem popularyzatorem ogrodnictwa organicznego i permakultury. Prowadzę warsztaty z dzikich roślin jadalnych.

Wiktoria Żarnecka

MD__7796 (2)

Agata Golenda

_DSC5781
Jestem kobietą pełną pasji i inspiracji, jestem mamą dwóch synów, jestem partnerką, jestem trenerką pracującą z kobietami w ciąży i młodymi mamami, jestem doulą i hipnodoulą, wspieram w macierzyństwie – w ciąży, porodzie i po porodzie. Jestem pomysłodawczynią studia www.mamoiselle.pl
Jako trenerka wsłuchuję się w potrzeby kobiet – w potrzebę lepszego samopoczucia, większego zrozumienia swego ciała, w potrzebę czucia się zdrowo, smukło i energetycznie.
Spełniam je, układając treningi nie forsujące, ale dające siłę, zwinność i lekkość naszemu ciału. Dodając do treningów elementy pilates, zawsze na ćwiczeniach dbam o prawidłową postawę kręgosłupa i miednicy, uczę koordynowania ruchu z oddechem, tak by prawidłowo angażować mięśnie głębokie w tym mięśnie dna miednicy.
Ze względu na ponad 10 letnią pracę z kobietami (w ciąży i po porodzie), ogromny nacisk w treningach, kładę na prawidłową aktywizację mięśni globalnych i głębokich oraz element relaksu i rozluźnienia ciała. Tak by nasze kobiece ciała „czuły się” dobrze, by bez zmęczenia sprostać wyzwaniom życia codziennego.

Renata Czarniecka

IMG_5862

Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, pasjonatką i nauczycielem różnych form ruchu. W swojej karierze zajmowałam się bieganiem długodystansowym, fitnessem i tańcem, jednak kiedy w 2004 roku pierwszy raz zetknęłam się z jogą, poczułam się jak w domu. Od tego czasu systematycznie uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez różnych nauczycieli z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a w 2017 trzyletni kurs dla nauczycieli jogi na stopień INTRODUCTORY II w metodzie B.K.S. Iyengara (nauczyciel Konrad Kocot).

To, co mnie zachwyca w jodze, to świadomość i uważność. Spokój i wyciszenie. Siła i moc. Bycie „tu i teraz”. Joga to nieustanny rozwój i praca nad sobą, ciągłe zmaganie się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Joga to szkoła cierpliwości, wytrwałości i pokory. Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to doskonały sposób na poprawę i utrzymanie zdrowia oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.

Justyna Szydło

118912612_309632723631613_3102695484726806592_n-1

Jestem konsultantką i terapeutką ajurwedy, nauczycielką jogi. Wykonuję masaże ajurwedyjskie, masaż tybetański ‘Kunye’ oraz masaż prenatalny. Ajurweda stała się moim sposobem na lepsze zrozumienie świata, ludzi oraz głębsze poznanie samej siebie.

Moja pasja związana z kulturą, filozofią i medycyną Indii sięga okresu, kiedy studiowałam filologię indyjską w Krakowie. Najpierw była teoria. Później, w 2007 roku, podczas mojego pierwszego pobytu w Indiach, przyszedł czas na praktykę. W himalajskich aśramach stawiałam pierwsze kroki na macie. Kolejne lata to moja praktyka własna oraz zgłębianie literatury z zakresu filozofii jogi i ajurwedy. W 2010 roku odbyłam dwa szkolenia nauczycielskie w Indiach z zakresu jogi klasycznej (Mysore) oraz hatha jogi (Dharamsala).

W klinice Shivani Ayurveda, położonej w himalajskiej Dharamsali, uzyskałam dyplom z zakresu masaży ajurwedyjskich oraz odżywiania i diagnostyki ajurwedyjskiej. Posiadłszy sztukę wykonywania uzdrawiającego masażu, wróciłam do Europy nie tylko wyposażona w drogocenną wiedzę, ale także, dzięki ajurwedyjskim terapiom i diecie, zdrowsza oraz spokojniejsza.

Po powrocie do Polski zdobyłam dyplom masażu i akupresury w Ośrodku Edukacyjnym ‘Zdrowie i Uroda’ w Krakowie oraz współpracowałam z krakowskim centrum ajurwedy ‘Body Time’, a w późniejszym czasie między innymi z ‘Marx Ayurveda’ oraz ‘The Ayurvedic Clinic’ w Londynie.

Moją pasją jest inspirowanie i wspieranie kobiet poprzez ajurwedę, jogę oraz masaż. W 2017 roku stworzyłam projekt ‘Matrika’, w ramach którego zapraszam na jogę , masaż i warsztaty kobiety w ciąży oraz mamy małych dzieci. Czuję się spełniona pracując z niesamowitą i dynamiczną kobiecą energią, inspirując kobiety na każdym etapie ich życia, szczególnie w okresie ciąży i macierzyństwa. Jestem mamą 3 letniej Dobrawy.

Obecnie kontynuuję zgłębianie Ajurwedy u mojej głównej nauczycielki, dr Shivani Sood z Shivani Ayurveda (www.shivaniayurveda.com).