Instruktorzy

baner_instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

14225406_1425891487439091_2601404651240110920_n

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika. Jak być nauczycielem uczył mnie Leszek Kawa (Omśrodek Hatha-Jogi), u którego praktykuję do dziś.

Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. 

Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki).

Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.

Dominika Gryz

MAF_1115
Jestem związana z ruchem od zawsze, jako tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, aktorka Teatru Tańca. Interesuje mnie świadoma praca z ciałem, bez bólu i uciążliwości. W mojej pracy wychodzę poza powierzchniowe spojrzenie na ciało. Aktualnie kończę studia na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ważne  dla mnie jest połączenie ciała i umysłu. Z Praktyką jogi pierwszą styczność miałam w 2010 roku, na początku to była fizyczna fascynacja, a póżniej przerodziła się w inspirację do życia. Od tamtej pory nieustannie rozwijam swoje umiejętności szkoląc się i pogłębiając swoją wiedzę. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski pod okiem Konrada Kocota. Na  zajęciach skupiam się na  połączeniu dynamicznej stabilności z elastycznym ruchem. Dzięki jodze uzyskuje się dużą swobodę i przestrzeń w ciele, staram się również przekazać to na  zajęciach. Poprzez praktykę asan, oddechu i medytacji ciało i umysł uczy się jak być tu i teraz, by cieszyć się życiem w chwili obecnej.
Uważam że joga dogłębnie i wielowymiarowo pozwala odnaleźć się w naszym wnętrzu, co pomaga w rozumieniu siebie. Joga z praktyki na macie, stała się moją ścieżką życiową.

Renata Miszewska

84178752_2562112964069928_7226336931410345984_o

W jodze zakochałam się 6 lat temu. Zawsze w moim życiu towarzyszył mi sport i cały czas szukałam nowych form ruchu. Trafiłam na jogę, która przynosiła mi wszystkie zamierzone efekty: wzmacniała ciało, budowała siłę, przynosiła elastyczność, bardzo poprawiała postawę oraz samopoczucie :). Z czasem okazało się, że joga daje znacznie więcej: spokojny umysł, uważność, świadomość, mądrość. Dlatego joga już nie jest dla mnie tylko formą ruchu, a ścieżką życiową.
Wiem, że joga zostanie ze mną do końca mojego życia, cały czas chcę się rozwijać dla siebie i dla Was.
Mojemu sercu najbliższa jest Vinyasa joga ze względu na kreatywność sekwencji :). Kursy instruktorskie zrobiłam u nauczycieli właśnie tego stylu. Uwielbiam uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach. Obecnie uczę się Ashtanga jogi. Moją pasją jest tworzenie biżuterii z kamieni szlachetnych oraz Ajurweda. W przyszłości planuję zawsze uczyć się czegoś nowego (pozostając wierna jodze! 🙂

Emilia Pisarek

instruktor zaslepka1

Moja droga zaczęła się od masażu, następnie skończyłam studia fizjoterapii. Na zajęcia jogi trafiłam 8 lat temu. Byłam oczarowana jej niezwykłą wszechstronnością i potencjałem możliwości. Dla mnie to terapia obejmująca wszelkie aspekty ciała, ducha i umysłu. Od kilku lat intensywnie kształcę się i praktykuję pod okiem najlepszych nauczycieli. Ukończyłam 3-letnią szkołę jogi Open Mind Joga Classic School. Następnie ukończyłam kurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi BKS Iyengara prowadzony przez Konrada Kocota. Pozytywnie zdany egzamin uwieńczył moją 3-letnią praktykę dyplomem Introductory II. Z czasem zawód przerodził się w pasję i ostatecznie skierował moją uwagę na kompleksowe podejście do ciała i naturalnej potrzeby aktywności ruchowej z nim związanej. Kocham kontakt z ludźmi. Uwielbiam z nimi rozmawiać i umiem słuchać. Jestem otwarta, zawsze uśmiechnięta i naładowana pozytywną energią. Pragnę dzielić się nią i zarażać pozytywnym nastawieniem do świata.

Renata Czarniecka

IMG_5862

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi w metodzie B.K.S. Iyengara (stopnień INTRODUCTORY II), doktorem nauk o kulturze fizycznej, instruktorem tańca i fitness. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje nauczycielskie poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a obecnie uczestniczę w kursie nauczycielskim na stopień Junior I.

Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to droga do poprawy i utrzymania zdrowia oraz odnalezienia wewnętrznej równowagi na każdym etapie życia.

Marcelina Sankowska

10.07.2016. Warszawa. Trenerka Jogi w parku Zeromskiego Marcelina Sankowska.
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Prowadzę Jogę metodą B.K.S.Iyengara. Praktykę jogi rozpoczełam w 2008r. w szkole Joga na Foksal, z którą byłam związana przez 7 lat. W 2012 r. odbyłam tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. Brałam udział w warsztatach dla nauczycieli jogi, prowadzonych przez: Roberta Spicę, Henryka Liśkiewicza, Konrada Kocota. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Z wykształcenia jestem muzykiem-instrumentalistką (flecistka) i śpiewaczką operowa (sopran koloraturowy). W 2004 roku ukończyłam Akademię Muzyczną im.Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział
Wokalno-Aktorski PSM II st.Józefa Elsnera. Nadal pracuję w zawodzie muzyka, związana byłam m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Regularnie prowadzę zajęcia jogi w plenerze. W sezonie letnim: 2014r. prowadziłam sesje jogi w Stacji Mercedes, w 2016/2017/2018 jogę na trawie w Prochownii na Żoliborzu oraz 2017 jogę nad Wisłą w Miami Wars.

Prowadziłam również indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków podczas Międzynarodowego Forum Fletowego w UMFC w Warszawie.

Hubert Suder

hubert3

Tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi zdobyłem na AWF w Warszawie, na Wydziale Rehabilitacji o specjalności ‘Relaksacja i joga’. Praktykę jogi rozpocząłem w 1999 roku w Poznaniu, gdzie studiowałem i zdobyłem tytuł magistra ogrodnictwa na Akademii Rolniczej. Posiadam uprawnienia pedagogiczne uzyskane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uczestniczyłem w wielu warsztatach z nauczycielami hatha-jogi z całej Polski. Uczę od 2012 roku, prowadząc zajęcia z grupami na różnym stopniu zaawansowania i z różnymi problemami ruchowymi. W praktyce łączę techniki pracy z ciałem, oddechem i umysłem, zarówno tych zaczerpniętych z tradycji wschodu jak i ze współczesnej nauki zachodniej. Oprócz jogi praktykowałem capoeire angole, taniec afro-brazylijski oraz różne techniki pracy z ciałem i głosem, m.in. w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Jestem popularyzatorem ogrodnictwa organicznego i permakultury. Prowadzę warsztaty z dzikich roślin jadalnych.

Dawid Tabor

DSC_8978
Od dziecka zajmuję się sportem, jestem wspinaczem skałkowym z wieloletnim doświadczeniuem. Na jogę trafiłem przez problemy zdrowotne i kontuzje i od roku 2009/2010 nieustannie szkolę się i pogłębiam swoją wiedzę z zakresu tej starożytnej sztuki. Jestem zafascynowanym ciałem, anatomią i mechaniką ruchu. Przez swoją chorobę genetyczną i problemy zdrowotne z tym związane nieustannie poszukuję sposobów praktyki która rozwijając, jednocześnie nie wpływa w sposób drażniący na ciało. Poprzez pryzmat własnych doświadczeń i problemów, dla uczniów zawsze staram się być wyrozumiały. 
Jestem licencjonowany nauczycielem jogi według tradycji Sivanandy o stopniu „Yoga Siromani”.
Uzyskałem stopień nauczycielski Introductory II według przekazu B.K.S. Iyengara.

„Każdy oddech, to nowa rzeczywistość – bądź ze swoim oddechem w chwili obecnej, a poznasz niepoznane”.

Monika Wróblewska

SAM_3829-1

Ze  sportem  jestem  związana  od  najmłodszych  lat.  Moją  wielką  miłością  jest  siatkówka,  którą trenowałam przez szesnaście lat odnosząc z drużyną wiele sukcesów. Fitness stał się moją drugą    pasją gdy byłam na studiach. W 2008 roku zostałam instruktorką fitness . Od  tego  czasu  ciągle podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konwencjach, warsztatach  i szkoleniach u  znanych szkoleniowców i prezenterów takich jak Mathias Naujocks, Remy Huleux  , Christiane  Reiter, Martyna Rapp czy Sebastian Piątek. Moje ulubione zajęcia to   pilates, step, dance oraz power TBC.

Justyna Szydło

justa

Nazywam się Justyna Szydło. Jestem nauczycielką jogi w ciąży, jogi poporodowej oraz klasycznej, a także terapeutką masażu prenatalnego i ajurwedyjskiego. Moją pasją jest inspirowanie i wspieranie kobiet podczas ich podróży w macierzyństwo poprzez jogę, masaż i ajurwedę. Praktykuję jogę od 2007 roku, kiedy po raz pierwszy odwiedziłam Indie. Z kobietami w ciąży pracuję od 2014 roku. Jestem mamą 16 miesięcznej córeczki.

Swoje jogiczne wykształcenie uzyskałam w Indiach oraz w Londynie. W 2010 roku odbyłam dwa kursy nauczycielskie w Indiach z zakresu jogi klasycznej oraz hatha jogi. W 2014 roku ukończyłam kurs “The Mother’s Journey” pod przewodnictwem charyzmatycznej Carolyn Cowan, uprawniający mnie do nauki Jogi Świadomej Ciąży oraz do prowadzenia zajęć postnatalnych. W 2016 roku odbyłam szkolenie w Fundacji Rodzić po Ludzku “Ćwiczenia fizyczne i oddechowe dla kobiet w ciąży z elementami fizjoterapii”, a w roku 2017 kurs „Aktywność fizyczna kobiet po porodzie” pod przewodnictwem mgr Joanny Kmieć – Nowakowskiej.

Agnieszka, Prem Jivan Kaur

65156170_2303589669676454_2548619832371183616_n

W życiu pełnie wiele ról. Jestem malarką, ceramikiem, robię biżuterię z naturalnych kamieni. Jestem pedagogiem, terapeutką, pracuję artystycznie z osobami autystycznymi. Jestem instruktorką jogi kundalini i pasjonatką naturalnego, zdrowego życia. Jestem kobietą. Jestem duszą wolną, która jest na tym świecie by propagować świetlane wartości, by być w przepływie nieskończoności i wszechpotężnej miłości. Wahe Guru ;))))