Instruktorzy

baner_instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

14225406_1425891487439091_2601404651240110920_n

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika.

Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. 

Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki), a także kursy nauczycielskie z Betą Lisboą (joga jin, joga spiralna) oraz Simonem Calderem (qi-gong). Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli. Skończyłam trzyletni kurs nauczycielski u Katarzyny Pilorz.

Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.

Dominika Gryz

MAF_1115
Jestem związana z ruchem od zawsze, jako tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, aktorka Teatru Tańca. Interesuje mnie świadoma praca z ciałem, bez bólu i uciążliwości. W mojej pracy wychodzę poza powierzchniowe spojrzenie na ciało. Aktualnie kończę studia na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ważne  dla mnie jest połączenie ciała i umysłu. Z Praktyką jogi pierwszą styczność miałam w 2010 roku, na początku to była fizyczna fascynacja, a póżniej przerodziła się w inspirację do życia. Od tamtej pory nieustannie rozwijam swoje umiejętności szkoląc się i pogłębiając swoją wiedzę. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski pod okiem Konrada Kocota. Na  zajęciach skupiam się na  połączeniu dynamicznej stabilności z elastycznym ruchem. Dzięki jodze uzyskuje się dużą swobodę i przestrzeń w ciele, staram się również przekazać to na  zajęciach. Poprzez praktykę asan, oddechu i medytacji ciało i umysł uczy się jak być tu i teraz, by cieszyć się życiem w chwili obecnej.
Uważam że joga dogłębnie i wielowymiarowo pozwala odnaleźć się w naszym wnętrzu, co pomaga w rozumieniu siebie. Joga z praktyki na macie, stała się moją ścieżką życiową.

Renata Miszewska

84178752_2562112964069928_7226336931410345984_o

W jodze zakochałam się 6 lat temu. Zawsze w moim życiu towarzyszył mi sport i cały czas szukałam nowych form ruchu. Trafiłam na jogę, która przynosiła mi wszystkie zamierzone efekty: wzmacniała ciało, budowała siłę, przynosiła elastyczność, bardzo poprawiała postawę oraz samopoczucie :). Z czasem okazało się, że joga daje znacznie więcej: spokojny umysł, uważność, świadomość, mądrość. Dlatego joga już nie jest dla mnie tylko formą ruchu, a ścieżką życiową.
Wiem, że joga zostanie ze mną do końca mojego życia, cały czas chcę się rozwijać dla siebie i dla Was.
Mojemu sercu najbliższa jest Vinyasa joga ze względu na kreatywność sekwencji :). Kursy instruktorskie zrobiłam u nauczycieli właśnie tego stylu. Uwielbiam uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach. Obecnie uczę się Ashtanga jogi. Moją pasją jest tworzenie biżuterii z kamieni szlachetnych oraz Ajurweda. W przyszłości planuję zawsze uczyć się czegoś nowego (pozostając wierna jodze! 🙂

Marcelina Sankowska

10.07.2016. Warszawa. Trenerka Jogi w parku Zeromskiego Marcelina Sankowska.
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Prowadzę Jogę metodą B.K.S.Iyengara. Praktykę jogi rozpoczełam w 2008r. w szkole Joga na Foksal, z którą byłam związana przez 7 lat. W 2012 r. odbyłam tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. Brałam udział w warsztatach dla nauczycieli jogi, prowadzonych przez: Roberta Spicę, Henryka Liśkiewicza, Konrada Kocota. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Z wykształcenia jestem muzykiem-instrumentalistką (flecistka) i śpiewaczką operowa (sopran koloraturowy). W 2004 roku ukończyłam Akademię Muzyczną im.Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział
Wokalno-Aktorski PSM II st.Józefa Elsnera. Nadal pracuję w zawodzie muzyka, związana byłam m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Regularnie prowadzę zajęcia jogi w plenerze. W sezonie letnim: 2014r. prowadziłam sesje jogi w Stacji Mercedes, w 2016/2017/2018 jogę na trawie w Prochownii na Żoliborzu oraz 2017 jogę nad Wisłą w Miami Wars.

Prowadziłam również indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków podczas Międzynarodowego Forum Fletowego w UMFC w Warszawie.

Hubert Suder

hubert3

Tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi zdobyłem na AWF w Warszawie, na Wydziale Rehabilitacji o specjalności ‘Relaksacja i joga’. Praktykę jogi rozpocząłem w 1999 roku w Poznaniu, gdzie studiowałem i zdobyłem tytuł magistra ogrodnictwa na Akademii Rolniczej. Posiadam uprawnienia pedagogiczne uzyskane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uczestniczyłem w wielu warsztatach z nauczycielami hatha-jogi z całej Polski. Uczę od 2012 roku, prowadząc zajęcia z grupami na różnym stopniu zaawansowania i z różnymi problemami ruchowymi. W praktyce łączę techniki pracy z ciałem, oddechem i umysłem, zarówno tych zaczerpniętych z tradycji wschodu jak i ze współczesnej nauki zachodniej. Oprócz jogi praktykowałem capoeire angole, taniec afro-brazylijski oraz różne techniki pracy z ciałem i głosem, m.in. w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Jestem popularyzatorem ogrodnictwa organicznego i permakultury. Prowadzę warsztaty z dzikich roślin jadalnych.

Dawid Tabor

DSC_8978
Od dziecka zajmuję się sportem, jestem wspinaczem skałkowym z wieloletnim doświadczeniuem. Na jogę trafiłem przez problemy zdrowotne i kontuzje i od roku 2009/2010 nieustannie szkolę się i pogłębiam swoją wiedzę z zakresu tej starożytnej sztuki. Jestem zafascynowanym ciałem, anatomią i mechaniką ruchu. Przez swoją chorobę genetyczną i problemy zdrowotne z tym związane nieustannie poszukuję sposobów praktyki która rozwijając, jednocześnie nie wpływa w sposób drażniący na ciało. Poprzez pryzmat własnych doświadczeń i problemów, dla uczniów zawsze staram się być wyrozumiały. 
Jestem licencjonowany nauczycielem jogi według tradycji Sivanandy o stopniu „Yoga Siromani”.
Uzyskałem stopień nauczycielski Introductory II według przekazu B.K.S. Iyengara.

„Każdy oddech, to nowa rzeczywistość – bądź ze swoim oddechem w chwili obecnej, a poznasz niepoznane”.

Sandra Włodarczyk

IMG_9902
Jestem absolwentką OM Joga School Agaty Biernat kształcącej nauczycieli jogi w metodzie B. K. S Iyengara. Cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w warsztatach i zajęciach renomowanych nauczycieli.
Praktyka jogi dała mi witalność ciała i świadomość oddechu oraz pomogła mi odnaleźć spokój i własne miejsce w rzeczywistości. Dzięki jodze mogę być w ciągłym procesie – każdy dzień przynosi nowe odkrycie na poziomie duchowym i fizycznym.
Oprócz jogi interesują mnie różne praktyki rozwoju fizycznego i duchowego przejawiające się w świadomej pracy z ciałem i oddechem. Fascynuje mnie poszukiwanie wspólnych fundamentów w różnych koncepcjach ruchowych i terapeutycznych oraz wykorzystywanie ich na gruncie jogi.

Agata Golenda

_DSC5781
Jestem kobietą pełną pasji i inspiracji, jestem mamą dwóch synów, jestem partnerką, jestem trenerką pracującą z kobietami w ciąży i młodymi mamami, jestem doulą i hipnodoulą, wspieram w macierzyństwie – w ciąży, porodzie i po porodzie. Jestem pomysłodawczynią studia www.mamoiselle.pl
Jako trenerka wsłuchuję się w potrzeby kobiet – w potrzebę lepszego samopoczucia, większego zrozumienia swego ciała, w potrzebę czucia się zdrowo, smukło i energetycznie.
Spełniam je, układając treningi nie forsujące, ale dające siłę, zwinność i lekkość naszemu ciału. Dodając do treningów elementy pilates, zawsze na ćwiczeniach dbam o prawidłową postawę kręgosłupa i miednicy, uczę koordynowania ruchu z oddechem, tak by prawidłowo angażować mięśnie głębokie w tym mięśnie dna miednicy.
Ze względu na ponad 10 letnią pracę z kobietami (w ciąży i po porodzie), ogromny nacisk w treningach, kładę na prawidłową aktywizację mięśni globalnych i głębokich oraz element relaksu i rozluźnienia ciała. Tak by nasze kobiece ciała „czuły się” dobrze, by bez zmęczenia sprostać wyzwaniom życia codziennego.

Renata Czarniecka

IMG_5862

Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, pasjonatką i nauczycielem różnych form ruchu. W swojej karierze zajmowałam się bieganiem długodystansowym, fitnessem i tańcem, jednak kiedy w 2004 roku pierwszy raz zetknęłam się z jogą, poczułam się jak w domu. Od tego czasu systematycznie uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez różnych nauczycieli z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a w 2017 trzyletni kurs dla nauczycieli jogi na stopień INTRODUCTORY II w metodzie B.K.S. Iyengara (nauczyciel Konrad Kocot).

To, co mnie zachwyca w jodze, to świadomość i uważność. Spokój i wyciszenie. Siła i moc. Bycie „tu i teraz”. Joga to nieustanny rozwój i praca nad sobą, ciągłe zmaganie się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Joga to szkoła cierpliwości, wytrwałości i pokory. Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to doskonały sposób na poprawę i utrzymanie zdrowia oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.

Agnieszka, Prem Jivan Kaur

65156170_2303589669676454_2548619832371183616_n

W życiu pełnie wiele ról. Jestem malarką, ceramikiem, robię biżuterię z naturalnych kamieni. Jestem pedagogiem, terapeutką, pracuję artystycznie z osobami autystycznymi. Jestem instruktorką jogi kundalini i pasjonatką naturalnego, zdrowego życia. Jestem kobietą. Jestem duszą wolną, która jest na tym świecie by propagować świetlane wartości, by być w przepływie nieskończoności i wszechpotężnej miłości. Wahe Guru ;))))