Instruktorzy

baner_instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

14225406_1425891487439091_2601404651240110920_n

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika.

Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.

Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki), a także kursy nauczycielskie z Betą Lisboą (joga jin, joga spiralna) oraz Simonem Calderem (qi-gong). Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli. Skończyłam trzyletni kurs nauczycielski u Katarzyny Pilorz.

Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.

Dominika Gryz

IMG_0789
Jestem związana z ruchem od zawsze, jako tancerka i nauczycielka tańca współczesnego, aktorka Teatru Tańca. Interesuje mnie świadoma praca z ciałem, bez bólu i uciążliwości. W mojej pracy wychodzę poza powierzchniowe spojrzenie na ciało. Aktualnie kończę studia na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ważne  dla mnie jest połączenie ciała i umysłu. Z Praktyką jogi pierwszą styczność miałam w 2010 roku, na początku to była fizyczna fascynacja, a póżniej przerodziła się w inspirację do życia. Od tamtej pory nieustannie rozwijam swoje umiejętności szkoląc się i pogłębiając swoją wiedzę.
Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski pod okiem Konrada Kocota. Na zajęciach skupiam się na  połączeniu dynamicznej stabilności z elastycznym ruchem. Dzięki jodze uzyskuje się dużą swobodę i przestrzeń w ciele, staram się również przekazać to na zajęciach. Poprzez praktykę asan, oddechu i medytacji ciało i umysł uczy się jak być tu i teraz, by cieszyć się życiem w chwili obecnej.
Uważam że joga dogłębnie i wielowymiarowo pozwala odnaleźć się w naszym wnętrzu, co pomaga w rozumieniu siebie. Joga z praktyki na macie, stała się moją ścieżką życiową.

Renata Czarniecka

IMG-0994 (1)

Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, pasjonatką i nauczycielem różnych form ruchu. W swojej karierze zajmowałam się bieganiem długodystansowym, fitnessem i tańcem, jednak kiedy w 2004 roku pierwszy raz zetknęłam się z jogą, poczułam się jak w domu. Od tego czasu systematycznie uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez różnych nauczycieli z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a w 2017 trzyletni kurs dla nauczycieli jogi na stopień INTRODUCTORY II w metodzie B.K.S. Iyengara (nauczyciel Konrad Kocot).

To, co mnie zachwyca w jodze, to świadomość i uważność. Spokój i wyciszenie. Siła i moc. Bycie „tu i teraz”. Joga to nieustanny rozwój i praca nad sobą, ciągłe zmaganie się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Joga to szkoła cierpliwości, wytrwałości i pokory. Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to doskonały sposób na poprawę i utrzymanie zdrowia oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.

Agata Golenda

317238733_582096867253139_8577769229626362715_n
Jestem kobietą pełną pasji i inspiracji, jestem mamą dwóch synów, jestem partnerką, jestem trenerką pracującą z kobietami w ciąży i młodymi mamami, jestem doulą i hipnodoulą, wspieram w macierzyństwie – w ciąży, porodzie i po porodzie. Jestem pomysłodawczynią studia www.mamoiselle.pl
Jako trenerka wsłuchuję się w potrzeby kobiet – w potrzebę lepszego samopoczucia, większego zrozumienia swego ciała, w potrzebę czucia się zdrowo, smukło i energetycznie.
Spełniam je, układając treningi nie forsujące, ale dające siłę, zwinność i lekkość naszemu ciału. Dodając do treningów elementy pilates, zawsze na ćwiczeniach dbam o prawidłową postawę kręgosłupa i miednicy, uczę koordynowania ruchu z oddechem, tak by prawidłowo angażować mięśnie głębokie w tym mięśnie dna miednicy.
Ze względu na ponad 10 letnią pracę z kobietami (w ciąży i po porodzie), ogromny nacisk w treningach, kładę na prawidłową aktywizację mięśni globalnych i głębokich oraz element relaksu i rozluźnienia ciała. Tak by nasze kobiece ciała „czuły się” dobrze, by bez zmęczenia sprostać wyzwaniom życia codziennego.

Wiktoria Żarnecka

MD__7796 (2)

Taniec był ze mną od wczesnego dzieciństwa, od 2012 roku prowadzę zajęcia ruchowe, a w 2015 roku poznałam jogę i od razu ją pokochałam.

Jestem absolwentką studiów na kierunku relaksacja i joga oraz wychowanie fizyczne (spec. – korektywa) na AWFie w Warszawie. Uczę jogi od 2018 roku i czuje się w tym bardzo spełniona. Jestem również po kursie Vinyasa RYT 200H.

Dzięki jodze jestem bardziej świadoma siebie, swojego ciała i jak bardzo wpływam na wszystko dookoła. Joga nauczyła mnie zdrowego podejścia do życia i po prostu z jogą żyje mi się lepiej! Uwielbiam pomagać innym, dzielić się dobrem, a przekazując swoją wiedzę, spełniam się. Zależy mi, aby praktyka pod moim okiem była bezpieczna i efektywna. Dużą wagę przywiązuję do pranayamy. Dla mnie oddech to podstawa, a jego świadomość zmienia jakość życia.

Agnieszka Tarnakowicz

IMG_20211030_160646

W zabieganym świecie, kiedy wszyscy chcą rozładować stres szybko i intensywnie, stawiam na skupienie i koncentrację na indywidualnych możliwościach. Uczę się opuszczać strefę komfortu i poznawać granice swojego ciała i psychiki. Szukam spokoju i harmonii poprzez uwagę i wnikanie w najdalsze zakamarki ciała i duszy. Staram się doceniać każdy mały sukces, wychodzić poza świat ocen i porównań. Z domieszką czarnego humoru, który uwielbiam i optymizmu, który staram się dostrzec gdzie się da, praktykowanie jogi jest przyjemnością. Uważam, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno. Najważniejsze jest pozwolić sobie na spotkanie ze sobą samym – prawdziwym, a potem polubienie się za to, jakim się jest. I już zostać ze sobą na zawsze. Joga pomaga mi rozumieć siebie. Dzięki moim nauczycielkom – Emilce Pisarek i Iwonie Sikorze – joga jest stałym elementem mojego życia. Skończyłam dwuletnią szkołę jogi wg B.K.S. Iyengara Open Mind Joga Classic School pod okiem Agaty Biernat. Biorę udział w różnych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Korzystam też z możliwości rozwijania się pod okiem wspaniałych nauczycieli takich jak Konrad Kocot czy Paulina Stróż. Dzielenie się zdobytą wiedzą, praca z ludźmi daje mi dużo radości i poczucie sensu.

Katarzyna Witkoś

KaYoMa_yoga_03_7sense

Pierwszy raz zetknęłam się z Ashtangą w 2013 i dość szybko stała się ona moją codzienną praktyką. Widząc wiele pozytywnych zmian, jakie joga wprowadziła do mojego życia, zapragnęłam dzielić się tym narzędziem z innymi.

Do roli nauczyciela przygotowywałam się pod okiem Ewy Makowskiej, której asystowałam i dalej asystuję na zajęciach oraz na warsztatach wyjazdowych. Samodzielnie uczę 7 lat.

Ashtanga Vinyasa Jogę cenię przede wszystkim za dyscyplinę i holistyczne podejście do człowieka. Powtarzalność sekwencji, to dla mnie wspaniała okazja / do obserwacji zmian zachodzących w ciele, umyśle i emocjach.

Magda Sapryk

IMG_4667 (1)

Jogę według BKS Iyengara praktykuję od 2013 roku. Zaczynałam ćwiczyć pod okiem Agnieszki Dołengiewicz, uczyłam się od Piotra Künstlera, Tomka Pyrzewicza i Grzegorza Nieściera. Ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz kurs „Joga w profilaktyce zdrowia” w szkole jogi Justyny Wojciechowskiej. Cenię styl klasyczny za wiedzę, precyzję i dbałość o dobre ustawienie w pozycjach. Łączę go z radością ruchu jako takiego, pracą z oddechem oraz rozwijaniem siły i świadomości pracy mięśni głębokich. Szczególnie zwracam uwagę na równoważenie rozciągania ze wzmacnianiem ciała.

Za wszystko, co joga wniosła do mojego życia, czuję w sercu wielką wdzięczność i głęboki szacunek wobec tej metody, wobec nauczycieli, wobec mądrości ciała. Joga jest wszechstronną metodą pracy z ciałem i umysłem. Posiada niezwykłe bogactwo technik oraz głęboką mądrość i doświadczenie, przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak aby służyć ludziom w zmieniających się okolicznościach życia.

Dzięki jodze możemy uczyć się swojego ciała i jego języka, jego prawdziwych potrzeb, przeżyć, niekiedy głęboko zapisanych doświadczeń. Nie ma praktyki jogi bez świadomości – ruchu, oddechu, nawyków. Rozwijamy poprzez jogę samowiedzę i mądrość. Budujemy pozytywny i bezpośredni związek z ciałem i oddechem. Tędy przychodzi wolność – od tego, czym nie jesteśmy, do tego , czym możemy być: czystą, nieograniczoną przestrzenią.

Agata Joanna

image_6483441

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi z międzynarodowym certyfikatem RYT 200 Ashtanga Vinyasa, akredytowanym przez Yoga Alliance. Kurs, który ukończyłam w marcu 2020 roku prowadziła Basia Larsen Lipska i Mateusz Deker. Regularnie staje na macie od 13 lat. Miałam szczęście spotkać na początku mojej jogicznej drogi wspaniałych nauczycieli w nurcie Iyengar yogi  Jurka Jaguckiego, Paulinę Stróż i Romka Grzeszykowskiego. Ten styl jogi dał mi dobre podstawy, aby czerpać teraz energię z Vinyasa Flow, który jest balsamem dla mojego ciała i duszy. Chciałabym, aby moi uczniowie też w tej praktyce znaleźli siłę i ukojenie. Wymiana energii uczeń – nauczyciel jest dla mnie przepiękną motywacją do dalszego rozwoju.

Poza matą jestem miłośnikiem kina i podróży – zgadzam się z powiedzeniem – kto podróżuje żyje dwa razy ! Joga też jest formą podróży 😊

Dagmara Stawiarska

IMG_4019

Poprzez praktykę pobudzam energię, która w nas drzemie. Uwielbiam tańczyć w Vinyasie, łącząc płynnie ruch z oddechem, jak i zatracać się w Yin, gdzie podczas zatrzymania w pozycji uczę jak skupiać się na tu i teraz i odpuszczać. Uważam, że każdy poprzez praktykę może zadbać o swój Dom, jakim jest ciało, dusza i umysł. Mocno stąpam po ziemi, patrząc realistycznie na świat, ale wierzę w energię wszechświata, a Księżyc i Słońce to jej bratnie dusze.

Anna Michalik

DSC03669 (2)

Z wykształcenia jestem psycholożką, a joga jest moją pasją i traktuję ją jak podróż, podczas której poznaję Świat i samą siebie. W pewnym momencie tej podróży postanowiłam wejść na drogę nauczycielską i z zaciekawieniem poznaję kolejne jej ścieżki. Ukończyłam kurs nauczycielski RYT 200 w nurcie Vinyasa jogi i kurs jogi dla dzieci oraz szereg kursów doszkalających.

Na zajęciach staram się, by każdy Uczeń miał możliwość indywidualnego, uważnego eksplorowania własnego ciała i możliwości, jednocześnie mając poczucie, że jest zaopiekowany. W swojej własnej praktyce dużą wagę przykładam do tego, by nie kończyła się ona na ćwiczeniach fizycznych i tego podejścia uczę też na zajęciach.

Marta Rzeczkowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwsze kroki na macie stawiałam pod okiem Wiktora Morgulca. Joga towarzyszyła mi przez wiele lat jako urozmaicenie innych aktywności fizycznych tj. jazda rowerem czy treningi oporowe aż w końcu przeszła na pierwszy plan. W maju 2020 r. zaczęłam prowadzić zajęcia grupowe. Ukończyłam 300h kurs nauczycielski w International Integral Yoga Instytute w 2020r. Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli m.in.: Udaya Bhosale, Patricię Walden, Jaki Nett, Wojciecha Karczmarzyka, Ałłę Raginis, Adriannę Suską, Olgę Kuriatę, Jerzego Jaguckiego czy Roberta Spicę. Interesuję się naturalnymi metodami pozwalającymi zachować i przywrócić zdrowie. Ukończyłam trzysemstralny kurs zawodowy „Naturoterapeuta”, na którym pogłębiłam wiedzę między innymi z tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedy. Najwięcej przestrzeni poświęcam jodze wg metody Iyengara, jednak cenię również yin jogę i vinyasę. Prowadzę edukację domową swoich dzieci. Przez 10 lat pracowałam w zawodzie inżyniera sanitarnego.

Aleksandra Rzodkiewicz

DSC02953 (2)
Jestem  książkoholiczką i abiwertyczką, która kocha pracę z ludźmi.
Czerpię od nich energię i przekazuje swoje pozytywne wibracje. To
właśnie staram się dostarczyć joginom na moich zajęciach.
Ukończyłam kurs nauczycielski RYT 200 w nurcie Vinyasa jogi. Przede
mną kolejne wyzwania rozwijające moje umiejętności na macie, ale
przede wszystkim poszerzające moje horyzonty myślowe. Joga gości w
moim życiu od 2016 roku, zaczynałam od serii ashtangi, przechodząc
przez zajęcia jogi Iyengara, aż trafiłam na vinyasę i się w tym stylu
zakochałam. Połączenie ruchu i oddechu stało się moim stylem życia.
Moje zajęcia to połączenie slow movement, siły i dużego skupienia na
tym, co dzieje się tu i teraz, w naszym ciele i w naszym umyśle.
Często pytam, kiedy ostatnio zapytałaś/eś swoje ciało „jak się
czujesz?”
Uziemia mnie oddech i natura, dlatego uczę się sama oddychać i
przekazuję tę wiedzę dalej, a w naturze staram się spędzać każdą wolną
chwilę.

Małgorzata Kalenik Bjerkan

-120412076397182799

Z zawodu architektka, z miłości mama i dyplomowana nauczycielka jogi w nurcie Iyengara. Prowadzę zajęcia dla dorosłych i dzieci.

Dzięki własnej praktyce jogi, ćwicząc też w ciąży, później wspólnie z córką w chuście, a teraz już na oddzielnych matach, odkryłam, jak wspaniałym bodźcem do rozwoju są ćwiczenia jogi dla dzieci.

Praktykuję nieustannie jogę Iyengara od ponad 7 lat, do tej pory w Norwegii.

Trenuje w systemie mentorskim z Brigitta Trummon, uczennicą samego Iyengara i Nataszą Moszkowicz.

Nieustannie doszkalam się na warsztatach i konwentach jogowych:
– certyfikat z ćwiczeń korygujących wady postawy,
– dyplom z jogi dla kobiet w ciąży i połogu,
– warsztat treningu mięśni dna miednicy z Jaki Nett,
– warsztaty i seminaria z ajurwedy i terapii jogą

Emilia Pisarek

dsc_8911_Original

Moja droga zaczęła się od masażu, następnie skończyłam studia fizjoterapii. Na zajęcia jogi trafiłam 12lat temu. Byłam oczarowana jej niezwykłą wszechstronnością i potencjałem możliwości. Dla mnie to terapia obejmująca wszelkie aspekty ciała, ducha i umysłu. Od kilku lat intensywnie kształcę się i praktykuję pod okiem najlepszych nauczycieli. Ukończyłam 3-letnią szkołę jogi Open Mind Joga Classic School. Następnie ukończyłam kurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi BKS Iyengara prowadzony przez Konrada Kocota. Pozytywnie zdany egzamin uwieńczył moją 3-letnią praktykę dyplomem Introductory II. Z czasem zawód przerodził się w pasję i ostatecznie skierował moją uwagę na kompleksowe podejście do ciała i naturalnej potrzeby aktywności ruchowej z nim związanej. Kocham kontakt z ludźmi. Uwielbiam z nimi rozmawiać i umiem słuchać. Jestem otwarta, zawsze uśmiechnięta i naładowana pozytywną energią. Pragnę dzielić się nią i zarażać pozytywnym nastawieniem do świata.

Anna Stanicka

IMG_6617

Jogę praktykuję od 2010 roku. Jestem nauczycielką z międzynarodowym certyfikatem RYT 200 akredytowanym przez Yoga Alliance. Prowadzę zajęcia w nurcie vinyasy, czerpię jednak inspiracje z innych stylów jogi. Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z różnych nurtów. Joga wprowadza w moje życie spokój i dyscyplinę. Na zajęciach ważna jest dla mnie atmosfera życzliwości i akceptacji. Lubię pracować z ludźmi i lubię ludzi, dlatego chcę dzielić się z nimi jogą 😊 Poza uczeniem jogi zajmuję się tatuowaniem. Do zobaczenia na macie!