Instruktorzy

Kinga Kubiak-Święcicka

Ćwiczę od 2003 roku, pierwsze kroki na macie postawiłam w Łodzi, w Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika.
Od 2011 samodzielnie prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania.
Dużą część mojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobywałam prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się moje ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jestem absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyłam także ośmiotygodniowy kurs mindfullnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfullness (Julia Wahl), pranajama ( Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki), a także kursy nauczycielskie z Betą Lisboą (joga jin, joga spiralna) oraz Simonem Calderem (qi-gong). Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli. Skończyłam trzyletni kurs nauczycielski u Katarzyny Pilorz.
Joga to mój sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie.
Dominika Gryz

Renata Czarniecka

Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, pasjonatką i nauczycielem różnych form ruchu. W swojej karierze zajmowałam się bieganiem długodystansowym, fitnessem i tańcem, jednak kiedy w 2004 roku pierwszy raz zetknęłam się z jogą, poczułam się jak w domu. Od tego czasu systematycznie uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez różnych nauczycieli z Polski i zagranicy. W 2015 ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” (Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa), a w 2017 trzyletni kurs dla nauczycieli jogi na stopień INTRODUCTORY II w metodzie B.K.S. Iyengara (nauczyciel Konrad Kocot).
To, co mnie zachwyca w jodze, to świadomość i uważność. Spokój i wyciszenie. Siła i moc. Bycie „tu i teraz”. Joga to nieustanny rozwój i praca nad sobą, ciągłe zmaganie się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Joga to szkoła cierpliwości, wytrwałości i pokory. Uczenie jogi traktuję jako misję dzielenia się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem głęboko przekonana, że joga to doskonały sposób na poprawę i utrzymanie zdrowia oraz odnalezienie wewnętrznej równowagi.
Agata Golenda

Wiktoria Żarnecka

Taniec był ze mną od wczesnego dzieciństwa, od 2012 roku prowadzę zajęcia ruchowe, a w 2015 roku poznałam jogę i od razu ją pokochałam.
Jestem absolwentką studiów na kierunku relaksacja i joga oraz wychowanie fizyczne (spec. – korektywa) na AWFie w Warszawie. Uczę jogi od 2018 roku i czuje się w tym bardzo spełniona. Jestem również po kursie Vinyasa RYT 200H.
Dzięki jodze jestem bardziej świadoma siebie, swojego ciała i jak bardzo wpływam na wszystko dookoła. Joga nauczyła mnie zdrowego podejścia do życia i po prostu z jogą żyje mi się lepiej! Uwielbiam pomagać innym, dzielić się dobrem, a przekazując swoją wiedzę, spełniam się. Zależy mi, aby praktyka pod moim okiem była bezpieczna i efektywna. Dużą wagę przywiązuję do pranayamy. Dla mnie oddech to podstawa, a jego świadomość zmienia jakość życia.
Agnieszka Tarnakowicz

W zabieganym świecie, kiedy wszyscy chcą rozładować stres szybko i intensywnie, stawiam na skupienie i koncentrację na indywidualnych możliwościach. Uczę się opuszczać strefę komfortu i poznawać granice swojego ciała i psychiki. Szukam spokoju i harmonii poprzez uwagę i wnikanie w najdalsze zakamarki ciała i duszy. Staram się doceniać każdy mały sukces, wychodzić poza świat ocen i porównań. Z domieszką czarnego humoru, który uwielbiam i optymizmu, który staram się dostrzec gdzie się da, praktykowanie jogi jest przyjemnością. Uważam, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno. Najważniejsze jest pozwolić sobie na spotkanie ze sobą samym – prawdziwym, a potem polubienie się za to, jakim się jest. I już zostać ze sobą na zawsze. Joga pomaga mi rozumieć siebie. Dzięki moim nauczycielkom – Emilce Pisarek i Iwonie Sikorze – joga jest stałym elementem mojego życia. Skończyłam dwuletnią szkołę jogi wg B.K.S. Iyengara Open Mind Joga Classic School pod okiem Agaty Biernat. Biorę udział w różnych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Korzystam też z możliwości rozwijania się pod okiem wspaniałych nauczycieli takich jak Konrad Kocot czy Paulina Stróż. Dzielenie się zdobytą wiedzą, praca z ludźmi daje mi dużo radości i poczucie sensu.
Katarzyna Witkoś

Pierwszy raz zetknęłam się z Ashtangą w 2013 i dość szybko stała się ona moją codzienną praktyką. Widząc wiele pozytywnych zmian, jakie joga wprowadziła do mojego życia, zapragnęłam dzielić się tym narzędziem z innymi.
Do roli nauczyciela przygotowywałam się pod okiem Ewy Makowskiej, której asystowałam i dalej asystuję na zajęciach oraz na warsztatach wyjazdowych. Samodzielnie uczę 7 lat.
Ashtanga Vinyasa Jogę cenię przede wszystkim za dyscyplinę i holistyczne podejście do człowieka. Powtarzalność sekwencji, to dla mnie wspaniała okazja / do obserwacji zmian zachodzących w ciele, umyśle i emocjach.
Magda Sapryk

Jogę według BKS Iyengara praktykuję od 2013 roku. Zaczynałam ćwiczyć pod okiem Agnieszki Dołengiewicz, uczyłam się od Piotra Künstlera, Tomka Pyrzewicza i Grzegorza Nieściera. Ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz kurs „Joga w profilaktyce zdrowia” w szkole jogi Justyny Wojciechowskiej. Cenię styl klasyczny za wiedzę, precyzję i dbałość o dobre ustawienie w pozycjach. Łączę go z radością ruchu jako takiego, pracą z oddechem oraz rozwijaniem siły i świadomości pracy mięśni głębokich. Szczególnie zwracam uwagę na równoważenie rozciągania ze wzmacnianiem ciała.
Za wszystko, co joga wniosła do mojego życia, czuję w sercu wielką wdzięczność i głęboki szacunek wobec tej metody, wobec nauczycieli, wobec mądrości ciała. Joga jest wszechstronną metodą pracy z ciałem i umysłem. Posiada niezwykłe bogactwo technik oraz głęboką mądrość i doświadczenie, przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak aby służyć ludziom w zmieniających się okolicznościach życia.
Dzięki jodze możemy uczyć się swojego ciała i jego języka, jego prawdziwych potrzeb, przeżyć, niekiedy głęboko zapisanych doświadczeń. Nie ma praktyki jogi bez świadomości – ruchu, oddechu, nawyków. Rozwijamy poprzez jogę samowiedzę i mądrość. Budujemy pozytywny i bezpośredni związek z ciałem i oddechem. Tędy przychodzi wolność – od tego, czym nie jesteśmy, do tego , czym możemy być: czystą, nieograniczoną przestrzenią.
Agata Joanna

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi z międzynarodowym certyfikatem RYT 200 Ashtanga Vinyasa, akredytowanym przez Yoga Alliance. Kurs, który ukończyłam w marcu 2020 roku prowadziła Basia Larsen Lipska i Mateusz Deker. Regularnie staje na macie od 13 lat. Miałam szczęście spotkać na początku mojej jogicznej drogi wspaniałych nauczycieli w nurcie Iyengar yogi Jurka Jaguckiego, Paulinę Stróż i Romka Grzeszykowskiego. Ten styl jogi dał mi dobre podstawy, aby czerpać teraz energię z Vinyasa Flow, który jest balsamem dla mojego ciała i duszy. Chciałabym, aby moi uczniowie też w tej praktyce znaleźli siłę i ukojenie. Wymiana energii uczeń – nauczyciel jest dla mnie przepiękną motywacją do dalszego rozwoju.
Poza matą jestem miłośnikiem kina i podróży – zgadzam się z powiedzeniem – kto podróżuje żyje dwa razy ! Joga też jest formą podróży 😊
Dagmara Stawiarska

Poprzez praktykę pobudzam energię, która w nas drzemie. Uwielbiam tańczyć w Vinyasie, łącząc płynnie ruch z oddechem, jak i zatracać się w Yin, gdzie podczas zatrzymania w pozycji uczę jak skupiać się na tu i teraz i odpuszczać. Uważam, że każdy poprzez praktykę może zadbać o swój Dom, jakim jest ciało, dusza i umysł. Mocno stąpam po ziemi, patrząc realistycznie na świat, ale wierzę w energię wszechświata, a Księżyc i Słońce to jej bratnie dusze.
Anna Michalik

Z wykształcenia jestem psycholożką, a joga jest moją pasją i traktuję ją jak podróż, podczas której poznaję Świat i samą siebie. W pewnym momencie tej podróży postanowiłam wejść na drogę nauczycielską i z zaciekawieniem poznaję kolejne jej ścieżki. Ukończyłam kurs nauczycielski RYT 200 w nurcie Vinyasa jogi i kurs jogi dla dzieci oraz szereg kursów doszkalających.
Na zajęciach staram się, by każdy Uczeń miał możliwość indywidualnego, uważnego eksplorowania własnego ciała i możliwości, jednocześnie mając poczucie, że jest zaopiekowany. W swojej własnej praktyce dużą wagę przykładam do tego, by nie kończyła się ona na ćwiczeniach fizycznych i tego podejścia uczę też na zajęciach.
Marta Rzeczkowska

Pierwsze kroki na macie stawiałam pod okiem Wiktora Morgulca. Joga towarzyszyła mi przez wiele lat jako urozmaicenie innych aktywności fizycznych tj. jazda rowerem czy treningi oporowe aż w końcu przeszła na pierwszy plan. W maju 2020 r. zaczęłam prowadzić zajęcia grupowe. Ukończyłam 300h kurs nauczycielski w International Integral Yoga Instytute w 2020r. Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli m.in.: Udaya Bhosale, Patricię Walden, Jaki Nett, Wojciecha Karczmarzyka, Ałłę Raginis, Adriannę Suską, Olgę Kuriatę, Jerzego Jaguckiego czy Roberta Spicę. Interesuję się naturalnymi metodami pozwalającymi zachować i przywrócić zdrowie. Ukończyłam trzysemstralny kurs zawodowy „Naturoterapeuta”, na którym pogłębiłam wiedzę między innymi z tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedy. Najwięcej przestrzeni poświęcam jodze wg metody Iyengara, jednak cenię również yin jogę i vinyasę. Prowadzę edukację domową swoich dzieci. Przez 10 lat pracowałam w zawodzie inżyniera sanitarnego.