Opis zajęć

piktogram_opis zajec

Zanim rozpoczniesz jakąkolwiek aktywność fizyczną nie zapominaj, że każdy z nas jest inny, najpierw zdefiniuj swoje potrzeby, wsłuchaj się we własne ciało i szanuj osobiste ograniczenia.

Zastanów się czego szukasz w zajęciach: relaksu czy intensywnego wysiłku? Czy masz zdrowe ciało czy ograniczają Cię problemy zdrowotne? Czy oczekujesz duchowości czy też interesuje Cię wyłącznie aktywność jako system ćwiczeń fizycznych?

Bez względu na Twój wybór pamiętaj, że każde zajęcia mają jeden wspólny cel, a jest nim zdrowe ciało i spokojny umysł.

JOGA

JOGA –  te zajęcia polegają na uważnym wejściu w pozycję (asanę), trwaniu w niej przez określony czas, a następnie uważnym  wyjściu  z  tej  pozycji.  Są to ćwiczenia wykonywane powoli i precyzyjnie, w granicach swoich własnych możliwości, ważna jest tu koncentracja na wykonywanym ćwiczeniu, tak aby wykonać je prawidłowo i bezpiecznie. Każde zajęcia kończą się ok. 10 min. relaksem (pozycją Śavasana). Używane są sprzęty, takie jak koce, wałki, paski, liny, klocki,czy krzesła. Uczestnicząc w tych  zajęciach wzmocnisz i rozciągniesz mięśnie, zwiększysz zakres ruchu w stawach, skorygujesz wady postawy i zrelaksujesz się.

Joga początkująca (1) – dla osób, które praktykują regularnie parę miesięcy lub dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą 🙂

Joga początkująca i śreniozaawansowana (1/2)- to grupa łączona, dla osób początkujących ćwiczących już od dłuższego czasu, dobrze znających podstawowe asany oraz osób śreniozaawansowanych (regularnie praktykujących od kilku lat).

Joga śreniozaawansowana (2) – dla osób regularnie praktykujących od kilku lat, grupa najbardziej zaawansowana w naszym studiu.

Group of young people relaxing and practicing in yoga

VINYASA

VINYASA – zajęcia składają się z sekwencji asan (pozycji), wykonywanych płynnie wraz z wdechem i wydechem, od początkowych prostych do pozycji bardziej zaawansowanych. Vinyasa energetyzuje, orzeźwia oraz równoważy ciało oraz umysł. Pozwala zbudować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, siłę fizyczną, elastyczność oraz wytrzymałość ciała. Zajęcia odbywają się przy muzyce relaksacyjnej, nie używa się pomocy takich jak klocki, paski itp.

Vinyasa Slow- przeznaczona jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą.

yoga-2959226_1920

PILATES

PILATES – to trening całego ciała, inspirowany jogą, baletem i treningiem siłowym. Został opracowany przez Josepha Pilatesa, aby umożliwić kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom bezpieczny powrót do treningów i zachowanie kondycji. Istotą jest tu rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Ten rodzaj zajęć poprawia koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia postawę i odciąża kręgosłup. Dodatkowo pilates uelastycznia i wysmukla ciało. Pilates minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji, jest idealnym uzupełnieniem dla wielu dyscyplin sportowych. Podczas zajęć nie wykonujemy gwałtownych ruchów, podskoków, nie nadwyrężamy kości, ani stawów. Te zajęcia są odpowiednie również dla osób, które uczestniczą w nich pierwszy raz.

Pilates 2 – dla osób, które ćwiczą już parę miesięcy i dłużej.

gruppe trainiert mit gymnastik-bällen

ZDROWY KRĘGOSŁUP

ZDROWY KRĘGOSŁUP – to zajęcia, oparte na ćwiczeniach wzmacniających, oddechowych i rozciągających. Mają na celu poprawę postawy ciała oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa spowodowanych siedzącym trybem życia, stresem, asymetrycznym przeciążeniem ciała oraz napięciami mięśniowymi. Inspirowane są  jogą, mają charakter zarówno profilaktyczny, jak i terapeutyczny.  Zajęcia składają się z rozgrzewki, sesji głównej i rozciągania połączonego z relaksacją.  Jest to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Dla wszystkich, którzy chcą poprawić elastyczność kręgosłupa, wzmocnić mięśnie brzucha, pleców i pośladków, poprawić sylwetkę ciała oraz samopoczucie.

Personal training is good idea for achieve good shape

ASHTANGA

ASHTANGA – zajęcia składają się ze stałej sekwencji asan (pozycji) połączonych ze sobą głębokim oddechem, który wyznacza rytm ruchu ciała. Kolejność asan jest zawsze taka sama, ułożona tak aby wcześniejsza pozycja przygotowywała ciało do kolejnej asany. Sekwencji uczymy się stopniowo, skupiając się na głębokim oddechu i świadomym ruchu. Zajęcia odbywają sie bez użycia sprzętu i bez muzyki w tle.

Ashtanga Start- przeznaczona jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą.

689922