Blog

Weekend z jogą 22-24 października – Renia Miszewska

Zapraszamy Was na weekendowy wyjazd z Renią Miszewską! WEEKEND 22-24 PAŹDZIERNIKA.

Podczas pobytu będziemy praktykować jogę, pranajamę i medytację.

🏠 Zamieszkamy w ośrodku Gongolina. To wyjątkowe miejsce oddalone tylko 40 km od Warszawy, które łączy w sobie urok polskiej wsi z klimatem angielskiego ogrodu. Położone jest wśród pachnących łąk, zagajników i kwiatów, nad malowniczym stawem. To idealne miejsce na odpoczynek i regenerację po całym tygodniu pracy.
https://www.gongolina.plZamieszkamy w pokojach 2 os. Posiłki będą wegańskie i wegetariańskie.

Oto PLAN WYJAZDU:
▶piątek
Od 16.00 – przybycie, zakwaterowanie
18.00 – lekka kolacja
20.00 – 21.20 – sesja jogi regeneracyjna
▶sobota
8.30 – 9.00 pranajama
9.00- śniadanie
12.00- 13.30 – sesja jogi i medytacja
14.00 -15.00 obiad
Czas wolny
17.30-19.00 – sesja jogi
19.00 – kolacja
▶niedziela
8.30 – 9.00 pranajama
9.00- lekkie śniadanie
12.00- 13.30 – sesja jogi
14.00 – 15.00 – obiad

Sesje jogi, pranajamy i medytacji poprowadzi Renia Miszewska. Renia o sobie:
„Joga jest nieodłącznym elementem mojego życia. Łącze pracę z ciałem, oddechem i sercem. Mam w sobie duże pokłady kreatywności i daję temu upust tworząc! Tworze zarówno w sferze jogi – ciekawe sekwencje ruchów, medytacje płynące z serca, warsztaty.Jak i w sferze handmade, tworząc biżuterię z intencją, wymyślając i prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych.Dzięki jodze od wielu lat odkrywam siebie. To jak radzę sobie z ograniczeniami, pośpiechem oraz myślami na macie, przenosi się do życia codziennego.Poprzez prace z ciałem i oddechem pokazuje ci, że to ty jesteś swoim najlepszym nauczycielem.Techniki uważności, oddechu, wizualizacji oraz połączenia ruchu z oddechem pokazują nam, że wszystko co najważniejsze mamy w sobie. Pracujemy sercem, oddechem i ciałem.
O moich zajęciach :
Podczas zajęć sprowadzamy uwagę do ciała. Zauważamy swój oddech. To jaki jest, a następnie upłynniamy go i pogłębiamy.Zauważamy, która część ciała jest spięta, które miejsce w ciele wymaga szczególnej uwagi, troski. Z taką uważnością łączymy ruch z oddechem. Płynne przejścia z pozycji i płynny oddech.Intensywność ruchów stopniowo zwiększa się ale to oddech cię prowadzi. Ćwiczysz w zgodzie ze sobą. Poprzez skupienie na oddechu oraz połączenie go z każdym ruchem, twoje ciało doskonale przyswaja wzmacnianie, rozciąganie oraz rozluźnianie mięśni. Płynną, rozgrzewająca sekwencje zawsze kończymy błogim relaksem aby zrównoważyć naszą pracę, odprężyć ciało, układ nerwowy i zatopić się w macie, odpoczywając od myśli.Zajęciom towarzyszy piękna muzyka relaksacyjna, która ułatwi ci utrzymanie skupienia na oddechu.Praktyka ożywi cię, doda energii do działania, wzmocni mięśnie, uelastyczni ciało, poprawi postawę oraz samopoczucie.”

Koszt wyjazdu to:
🔷850 zł. – cena obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie ,zajęcia jogi, pranajamy i medytacji.


Dojazd we własnym zakresie. W razie potrzeby będziemy pomagać w znalezieniu wolnych miejsc w samochodach.Ilość miejsc jest ograniczona; o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia chęci uczestnictwa w warsztacie wysyłajcie na adres e-mail: kontakt@anyayoga.pl
Jeżeli potrzebujecie fakturę za pobyt proszę zaznaczcie to podczas zapisu.

Rezerwacja miejsca – zapis i wpłata zaliczki 100 zł. do 1 października. Reszta kwoty płatna na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

Weekend z jogą 5-7 LISTOPADA – Kinga Kubiak-Święcicka

Zapraszamy Was na weekendowy wyjazd z Kingą Kubiak – Święcicka! WEEKEND 5-7 LISTOPADA

 
Podczas pobytu będziemy praktykować jogę i pranajamę (z nastawieniem na regenerację całego organizmu).
 
🏠 Zamieszkamy w ośrodku Gongolina. To wyjątkowe miejsce oddalone tylko 40 km od Warszawy, które łączy w sobie urok polskiej wsi z klimatem angielskiego ogrodu. Położone jest wśród pachnących łąk, zagajników i kwiatów, nad malowniczym stawem. To idealne miejsce na odpoczynek i regenerację po całym tygodniu pracy.
https://www.gongolina.pl
Zamieszkamy w pokojach 2 os. Posiłki będą wegańskie i wegetariańskie.
 
Oto PLAN WYJAZDU:
▶PIĄTEK
Od 16.00 – przyjazd, zakwaterowanie
18.00 – kolacja
20.00 – 21.30 – sesja regeneracyjna
▶SOBOTA
8.30 – 9.00 pranajama
9.00 – śniadanie
11.00- 12.30 – sesja jogi
13.00 -14.00 – obiad
Czas wolny
16.00-18.00 – sesja jogi
18.30 – kolacja
▶NIEDZIELA
8.30 – 9.00 pranajama
9.00 – śniadanie
11.00 – 12.30 – sesja jogi
13.00 -14.00 obiad
 
Sesje pranajamy i jogi poprowadzi Kinga Kubiak – Święcicka.
Kinga ćwiczy od 2003 roku. Od 2011 samodzielnie prowadzi zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. Dużą część swojego doświadczenia w pracy z ciałem zdobyła prowadząc zajęcia dla osób z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się jej własne ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Kinga jest absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyła także ośmiotygodniowy kurs mindfulnessu i kursy weekendowe z takich dziedzin jak mindfulness (Julia Wahl), pranajama (Leszek Kulmatycki), joga interpersonalna (Leszek Kulmatycki), a także kursy nauczycielskie z Betą Lisboą (joga jin, joga spiralna) oraz Simonem Calderem (qi-gong). Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli. Obecnie jest na kursie nauczycielskim pod czujnym okiem Katarzyny Pilorz. Joga to jej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu.
 
Koszt wyjazdu to:
🔷850 zł. – cena obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie ,zajęcia jogi i pranajamy.
Dojazd we własnym zakresie. W razie potrzeby będziemy pomagać w znalezieniu wolnych miejsc w samochodach.
 
Ilość miejsc jest ograniczona; o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia chęci uczestnictwa w warsztacie wysyłajcie na adres e-mail: kontakt@anyayoga.pl

Jeżeli potrzebujecie fakturę za pobyt proszę koniecznie zaznaczcie to podczas zapisu.
 
Rezerwacja miejsca – zapis i wpłata zaliczki 100 zł. do 15października. Reszta kwoty płatna na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

Zajęcia jogi „Rodzic i dziecko”

Zajęcia „Rodzic i dziecko” – cykl spotkań (4 środy we wrześniu, w godz. 17.00-18.00.)
Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat, jeżeli chodzi o rodziców to nie ma żadnych ograniczeń 😉 Będziemy praktykować jogę wg metody Iyengara.
CYKL 4 SPOTKAŃ – środy : 6,13,20,27 października, koszt: 160 zł. (rodzic + dziecko).
Prowadząca: Dominika Gryz
Cykl spotkań będzie realizowany, gdy zbierze się grupa (min. 4 pary). Wymagane są zapisy na : kontakt@anyayoga.pl.
Gorąco polecamy 🙂 to będzie świetna zabawa a przy tym zadbanie o kręgosłupy i prawidłową postawę ciała dzieci i dorosłych.

Warsztat pogłębionej praktyki z Marceliną

26 września (niedziela), w godz. 17:45-20:15 odbędzie się warsztat pogłębionej praktyki z Marceliną Sankowską.

Koszt to 60 zł.

Ograniczona liczba uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń, wymagane zapisy na warsztat: kontakt@anyayoga.pl i wpłata zaliczki 30 zł.

Zapraszamy!

Warsztat pogłębionej praktyki z Hubertem

Warsztat to 3 godziny intensywnej praktyki jogi z Hubertem Suder, nauczycielem w metodzie B.K.S. Iyengara.


*Kiedy* 9 październik (sobota), godz. 10.30-13.30
*Gdzie* AnyaYoga
*Koszt* 80 zł.


Konieczne są wcześniejsze zapisy (prosimy o maila na: kontakt@anyayoga.pl), decyduje kolejność zgłoszeń.
Oraz wpłata zaliczki 30 zł.
Zapraszamy!

Metoda Feldenkraisa

W Anya Yoga zapraszamy do udziału w lekcjach „Świadomości poprzez Ruch” Metodą Feldenkraisa. START 7 września.
Regularne cykle 4 zajęć w miesiącu:
– CYKL PORANNY: wtorki (7, 14, 21, 28 września) w godz. 9.30-10.30. Koszt cyklu – 130 zł. Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach – 35 zł.
– CYKL WIECZORNY: czwartki (9, 16, 23, 30 września ) w godz. 19.45-20.45. Koszt cyklu – 130 zł. Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach – 35 zł.
(W ramach cyklu porannego i wieczornego prowadzone będą te same lekcje.)
Na cykle i pojedyncze zajęcia obowiązują zapisy drogą mailową: kontakt@anyayoga.pl.
Przychodząc na lekcje ubierz się ciepło i warstwowo. Zabierz dodatkowe, ciepłe skarpetki. Możesz przynieść swój ulubiony koc lub skorzystać z tych, które są dostępne na sali.
WIĘCEJ INFORMACJI
Metoda Feldenkraisa jest metodą edukacji ruchowej, która wykorzystuje potencjał układu nerwowego do nieustannego rozwoju. Jest to praca pełna delikatności, spokoju, głębi, która może przynieść skutki tak lecznicze jak i terapeutyczne. To doświadczanie samego siebie poprzez ruch.
Metodę stworzył fizyk, naukowiec, mistrz świata w judo – Moshe Feldenkrais. Podczas lekcji „Świadomości poprzez Ruch”, których twórca metody pozostawił tysiące, Nauczyciel niczego nie pokazuje a jedynie prowadzi głosem. Każdy uczestnik, w skupieniu, szuka własnego rozumienia ruchu i wykonuję sekwencje ruchowe, których celem jest poznanie własnych wzorców ruchowych i odkrywanie oraz uczenie się nowych alternatyw.
Zwiększanie ruchomości, płynności, lekkości; zmniejszanie napięć, bólu, stresu; poprawa samopoczucia tak fizycznego jak psychicznego to tylko niektóre, możliwe korzyści z praktykowania metody.
Wiek, kondycja fizyczna, rodzaj ew. dolegliwości czy też poziom zaawansowania w metodzie nie grają roli.
PROWADZĄCA
Marta Górna-Wiszniewska
Akredytowana Nauczycielka lekcji „Świadomości poprzez Ruch” (ATM) Metodą Feldenkraisa w trakcie 4-letniego Profesjonalnego Treningu Metody Feldenkraisa w Instytucie Feldenkraisa w Wiedniu (start 2019 rok). Członkini Austriackiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Założycielka NeuroPracowni – miejsca, które wspiera ludzi w ich psychofizycznym rozwoju poprzez pracę z ruchem i układem nerwowym. Teoretyczka Tańca i Germanistka. Wieloletnia eksploratorka różnorodnych form tańca i metod świadomej pracy z ciałem. Zafascynowana sposobem w jaki Metoda Feldenkraisa dociera do nas jako całości i wspiera psychofizyczną harmonię. Prywatnie żona i mama małego Miłosza.