Trening Świadomości:ciała, emocji,myśli, relacji- start 21X

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejscie Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz elementy terapii tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Agnieszkę Sokołowską (certyfikat Laban International Movement Studies) . Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zawodowe i osobiste. Zapraszam przede wszystkim tych, którzy intensywnie pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, rehabilitantów, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzezgłębokie doświadczenie siebie w ciele. Korzyścią (poza pracą własną) jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, kategorii ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i rozwój umiejętności pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań.

Godziny i miejsce: Sobota 10.00-18.00, niedziela 10.00-14.00, AnyaYoga

Program ma spójną logikę. Pomiędzy spotkaniami jest do wykonania ciekawa praca własna (ruchowa i poznawcza).

Tytuły modułów:

21-22.10.17 Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do Laban Bartenieff Movement System.
9-10.12.17 Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.
6-7.01.18 Emocje w ciele, ciało w emocjach.
17-18. 02.18 Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie.
7-8.04.18 Świadomość ruchu prowadząca do transformacji
szczegółowy opis każdego modułu znajduje się poniżej

Praktyczne cele i korzyści z udziału w Treningu:
Praktyczne poznanie kategorii ruchu odnoszących się do Ciała, Myśli, Emocji i Relacji,
– Rozwój empatii kinestetycznej, rozumienia ruchu,
– Praktyka komunikacji niewerbalnej, odzwierciedlenia, dostrojenia
– Poznanie rozwojowych wzorców ruchowych i ich związku zarówno z psychiką jak i z fizycznością
– Poszerzenie wglądu w uniwersalne komponenty ludzkiego ruchu (podejmowanie decyzji, kontrola vs odpuszczanie emocji, wpływanie na innych, uważność),
– Praca z emocjami, zaciekawienie jak przejawiają się w ciele np.radość, zdziwienie, smutek, złość, zaintrygowanie,
– Pogłębienie rozumienia własnego podpisu ruchowego
– Ćwiczenie obserwacji rozumienia ruchu w różnych sytuacjach
– Doświadczenie Bartenieff Fundamentals, które dotyczą anatomii, dynamiki i naturalnego, zdrowego ruchu

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do LBMS
• Ugruntowanie bycia obecnym w Ciele: przepływ ruchu, kontakt z oddechem, centrum
• Podstawowe kategorie: Body, Effort, Shape, Space
• Łączenie Ciała i Umysłu poprzez praktykę bazowych ćwiczeń Bartenieff
• Sztuka ucieleśnionej, obiektywnej i obecnej obserwacji

Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.
• Gesty i postawa ciała, adaptowanie i kształtowanie
• Jak wewnętrzny kształt wpływa na gospodarowanie energią w relacjach
• Komunikacja niewerbalna, fizyczna ekspresja relacji
• Piękno i harmonia rotacji, połączenia ciała w odblokowanym ruchu

Emocje w ciele, ciało w emocjach.
• Rozwojowe wzorce ruchowe.
• Co, gdzie, kiedy i jak, czyli dynamiczne jakości ruchu, a stany emocjonalne.
• Ekspresja i energia fraz (początek, środek, koniec, jednostajność)
• Rozpoznawanie swoich preferencji i strategii w różnych sytuacjach

Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie. 19-20.03
• Relacja między własną przestrzenią osobistą a przestrzenią zewnętrzną
• Bycie stabilnym i mobilnym, w 1, 2 lub 3 wymiarach
• Ścieżki zewnętrzne, centralne, spokojne i burzliwe i ich znaczenie
• Wyobraźnia, metafora i konkret w słowie i ruchu.


Świadomość ruchu prowadząca do transformacji.
• Budowanie fraz w konkretnych celach (np. odpoczynku, mobilizacji, rozgrzewki, koncentracji itd.)
• Łączenie tematów ruchowych i psychologicznych
• Język LMA a nasza codzienna komunikacja
• Praca nad własnymi preferencjami ruchowymi i odkrytymi wzorcami

Pomiędzy warsztatami ciekawa praca własna. Po zakończeniu cyklu uczestnicy otrzymują Zaświadczenia o ilości godzin szkolenia wraz z informacją o zawartości merytorycznej.


Co zrobić, aby wziąć udział:
Aby wziąć udział w Programie zapraszam do umówienia się na 30 minutową konsultację telefoniczną lub przez skype. Koszt udziału w całym cyklu przy płatności całej kwoty przed pierwszymi zajęciami wynosi 1670pln ( 5 warsztatów, każdy po 15 godzin). W przypadku oddzielnej płatności za każdą część koszt wynosi (5x 400 pln). Płatności należy dokonać najpóźniej na 3 tygodnie przed każdym warsztatem. Miejsce na Treningu rezerwuje przedpłata w wysokości 300zł (wchodzi ona w całkowitą sumę, nie jest dodatkową opłatą). Jest zwracana w przypadku rezygnacji do 15 września. Nr konta 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707. Informacje i zapisy u prowadzącej Agnieszka Sokołowska: dancepsychotherapy@gmail.com, tel.kom +48 604 537 533. Ponieważ jest to cały spójny Cykl istnieje możliwość dołączenia najpóźniej na trzeci warsztat, po wcześniejszej konsultacji i uzupełnieniu materiału na indywidualnych konsultacjach. W przypadku rezygnacji z udziału w Cyklu w czasie jego trwania płatność nie podlega zwrotowi.

Kilka refleksji osób biorących udział w poprzednich Treningach Świadomości:
”Poczułam, że mam większą uważność na to, co się dzieje z moim ciałem oraz w „mowie ciała” innych osób, z którymi mam kontakt, „Zdobyłam nowe narzędzie do pracy zawodowej i kierunek do pracy własnej z ciałem”, „Biorę ze sobą wykorzystanie ruchu do pracy z emocjami i przekonaniami”, „Mam teraz szersze i głębsze rozumienie ruchu i więcej pomysłów do pracy z pacjentami”, „Odczułam radość z doświadczenia emocji w ciele”, „Pracuję z dziećmi i bardzo zaciekawiły mnie ich jakości ruchowe”, „Ciało stało się podpowiedzią”, „Uwolniłam się od oceny i znalazłam odpowiedzi w ruchu”, „Mogłam przyjrzeć się schematom, w których byłam, pomogło mi to poprawić relacje z pracownikami w firmie, którą prowadzę, „Interesująca jest dla mnie relacja Ciało-Myśl-Ruch i to, że mogę od różnych stron pracować nad zmianą- zaczynać od ruchu lub od przekonania, które jest w myśli”, „Mam w sobie dużo większą pewność siebie i akceptację dla innych”, „Trening otworzył świadomość, rozpuścił oceny i sądy”, „Czuję, że życie jest fascynującym procesem, że ciało ma swoją mądrość, energię i tajemnice. Czuję, że wiem, kim jestem wszystko, co noszę w sobie to jak studnia bez dna, duchowy wszechświat” .


Prowadzenie i zapisy: Agnieszka Sokołowska- certyfikowana superwizorka i terapeutka tańcem i ruchem, jedna z dwóch u nas w kraju osób, która ukończyła szkolenie Laban International Movement Studies. Pracuję z pasją i sercem i inspiracją. Szkolę terapeutów, trenerów, coachów, arteterapeutów, psychologów i nauczycieli z niewerbalnych technik i pracy z ciałem. Jestem nauczycielką w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz na kursie Arteterapia – kultura przeciwko wykluczeniu (DK Łowicka).
więcej o Treningu : http://www.terapiatancem-iba.pl/trening-swiadomosciciala-mysli-emocji-relacji/
Agnieszka Sokołowska- superwizorka i psychoterapeutka tańcem i ruchem, certyfikat Laban/Bartenieff International Movement Studies, psycholog. Współzałożycielka Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem Iba oraz podejścia Off Words. Nauczycielka w Polskim Instytucie DanceMovementTherapy i na kursach Arterapii. Od lat prowadzi autorskie Treningi i Grupy Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oparte o podejście LabanBartenieff. Pracuje terapeutycznie i rozwojowo, grupowo i indywidualnie. Buduje Programy rozwojowe dla trenerów i nauczycieli oparte na pracy z obrazem, ruchem i słowem (Off Words). Pracuje z pasji do autentyczności, jaką daje ruch i kontakt z drugim człowiekiem.