Metoda Feldenkraisa w listopadzie

W Anya Yoga zapraszamy do udziału w lekcjach „Świadomości poprzez Ruch” Metodą Feldenkraisa.

Regularne cykle zajęć w listopadzie:

– CYKL PORANNY: wtorki (2,16,23,30 listopada) w godz. 9.30-10.30. Koszt cyklu – 130 zł. Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach – 35 zł.

– CYKL WIECZORNY: czwartki (18,25 listopada) w godz. 19.45-20.45. Koszt cyklu – 65 zł. Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach – 35 zł.
W ramach cyklu porannego i wieczornego prowadzone będą te same lekcje.

Na cykle i pojedyncze zajęcia obowiązują zapisy: kontakt@neuropracownia.pl, 609 805 888.

Przychodząc na lekcje ubierz się ciepło i warstwowo. Zabierz dodatkowe, ciepłe skarpetki. Możesz przynieść swój ulubiony koc lub skorzystać z tych, które są dostępne na sali.

WIĘCEJ INFORMACJI

Metoda Feldenkraisa jest metodą edukacji ruchowej, która wykorzystuje potencjał układu nerwowego do nieustannego rozwoju. Jest to praca pełna delikatności, spokoju, głębi, która może przynieść skutki tak lecznicze jak i terapeutyczne. To doświadczanie samego siebie poprzez ruch.

Metodę stworzył fizyk, naukowiec, mistrz świata w judo – Moshe Feldenkrais. Podczas lekcji „Świadomości poprzez Ruch”, których twórca metody pozostawił tysiące, Nauczyciel niczego nie pokazuje a jedynie prowadzi głosem. Każdy uczestnik, w skupieniu, szuka własnego rozumienia ruchu i wykonuję sekwencje ruchowe, których celem jest poznanie własnych wzorców ruchowych i odkrywanie oraz uczenie się nowych alternatyw.

Zwiększanie ruchomości, płynności, lekkości; zmniejszanie napięć, bólu, stresu; poprawa samopoczucia tak fizycznego jak psychicznego to tylko niektóre, możliwe korzyści z praktykowania metody.

Wiek, kondycja fizyczna, rodzaj ew. dolegliwości czy też poziom zaawansowania w metodzie nie grają roli.

PROWADZĄCA

Marta Górna-Wiszniewska

Akredytowana Nauczycielka lekcji „Świadomości poprzez Ruch” (ATM) Metodą Feldenkraisa w trakcie 4-letniego Profesjonalnego Treningu Metody Feldenkraisa w Instytucie Feldenkraisa w Wiedniu (start 2019 rok). Członkini Austriackiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Założycielka NeuroPracowni – miejsca, które wspiera ludzi w ich psychofizycznym rozwoju poprzez pracę z ruchem i układem nerwowym. Teoretyczka Tańca i Germanistka. Wieloletnia eksploratorka różnorodnych form tańca i metod świadomej pracy z ciałem. Zafascynowana sposobem w jaki Metoda Feldenkraisa dociera do nas jako całości i wspiera psychofizyczną harmonię. Prywatnie żona i mama małego Miłosza.