Medytacja dla początkujących 21.09 – 5.10

WIECZORNY KURS MEDYTACJI

Zapraszamy na kurs medytacji dla początkujących.

Nasze spotkania mają na celu zaprezentowanie podstawowych założeń, pojęć, procesów i technik medytacyjnych. Zajęcia składają się z części praktycznej i teoretycznej, tak aby po ukończeniu uczestnik miał możliwość kontynuowania praktyki samodzielnie w domu lub w grupie z większą świadomością.

Obecnie jest dość wymagający czas ewolucji, w której ludzka wrażliwość zmienia się, a presja rosnącego świata, tempo rozwoju i technologi prowokuje nas do bycia ludźmi zorientowanymi na samych siebie. Ponieważ jakość życia jest sprawą zasadniczą opanowując kurs medytacji i osadzając się we własnej świadomości jesteśmy w stanie płynnie radzić sobie z otaczającymi wyzwaniami, sytuacjami i relacjami bez wyrzekania się siebie. Kurs to wyjątkowa okazja do głębszego wejścia w siebie, zauważenia wzorców myślowych i nawykowych reaktywnych działań.

MEDYTACJA (i intuicja)

Proces medytacji to taki mentalny prysznic, który usuwa negatywne i blokujące myśli, emocje i przywiązania z życia codziennego, te zepchnięte głęboko do podświadomości, zapomniane jednak pulsujące i blokujące przed pełnym rozwinięciem skrzydeł. Celem medytacji jest oczyszczenie podświadomego umysłu i dostrojenie go do wizji duszy, osobistego potencjału i energii twórczej.
Starożytne nauki mówią, że medytacja jest wtedy gdy umysł staje się całkowicie czysty i przyjmujący, a Nieskończoność (Kosmos, Absolut, Żródło – jakkolwiek to nazywamy) przemawia do człowieka. Wtedy stajemy się intuicyjni i żyjemy zgodnie z naturalnym przepływem, nic nie usiłując a jedynie kreując samą swoją obecnością szczęście i spełnienie w życiu.
Rodząc się istotą ludzką intuicja jest naszym naturalnym przywilejem. Świat zewnętrzny degraduje wartość jasno czucia ale jeśli potrafimy intuicyjnie wiedzieć, wtedy stosując osobistą wolę nie wejdziemy w daną sekwencję i nie doznamy na koniec konsekwencji. A kontakt z intuicja może dać umysł medytacyjny (czyli neutralny), do którego mamy stały dostęp. Jest to jedynie kwestia praktyki.

Spektrum i różnorodność technik i narzędzi medytacyjnych w tradycji kundalini jogi jest niezwykły. W trakcie kursu poznasz m.in. medytacje używające oddechu, mantry, medytacje uzdrawiające, zmniejszające stres, pracujące z uzależnianiami, zwiększające witalność, oczyszczające czakry, medytacje chodzone i grupowe. Zaprezentowane zestawy to niezwykle proste i skuteczne techniki do samodzielnej praktyki.

DLA KOGO TEN KURS +

Kurs medytacji jest przeznaczony przede wszystkim dla osób początkujących, które chcą nauczyć się medytacji od podstaw. Zapraszam jednak wszystkich pragnących wspólnie popraktykować, podoświadczać i poszerzyć swoją wiedzę oraz doświadczenie o nowe techniki:)
Jeśli pragniesz znaleźć swój kierunek i drogę życia, odkryć osobisty potencjał, odzyskać osobistą wolę i moc, odnaleźć harmonię i spokój wewnętrzny, codzienną radość i lekkość – to jest kurs dający dobry start 🙂 Zdobyta wiedza i praktyki wniosą nowe horyzonty w jakość i styl codziennego życia.

+ CO WYNIESIESZ Z KURSU +

Podczas kursu ustanowimy zdolność do refleksji nad własnym doświadczeniem, analizowania własnych nawyków, postaw, umysłu, komunikacji, relacji i związków, a następnie działanie w świadomości z intuicją i współodczuwaniem (do siebie, bliskich i świata). Poznamy praktyczną umiejętność do oddalenia się o krok od swoich impulsów, przywiązań, lęków i celów oraz kierowanie się umysłem medytacyjnym (neutralnym) w swoich wewnętrznych projekcjach, konfliktach i ograniczonych wyobrażeniach czy fantazjach. To czas na oczyszczenie jakichkolwiek mentalnych i emocjonalnych blokad, które mogą powstrzymywać twoje pełne połączenie ze sobą i uniwersalnym przepływem. Poznane techniki i zestawy niezwykle prostych i skutecznych medytacji otworzą Cię na wewnętrzne przebudzenie, przemianę oraz głębszą realizację siebie.

W PROGRAMIE KURSU :

1. Techniki przygotowujące do medytacji (tj. ćwiczenia, oddech, postura ciała itd.)

2. Teoria praktyki medytacyjnej (umysł, podświadomość, nawyki mentalne i emocjonalne, wzorce i postawy)

„W człowieku są dwa wiodące instynkty albo poprawia on swoją przyszłość albo blokuje swój przyszły rozwój. Jeśli macie tego świadomość i szczere pragnienie poprawy przyszłości, zawsze będziecie mieli nawyki promujące życie”.

3. Techniki medytacji:

medytacja w ciszy
medytacja dźwiękim (np. z mantrą, dźwiękiem gongu)
medytacja z oddechem
medytacja z mudrą
medytacja z malą
i inne ..

4. Cel medytacji – Simran

+ BONUS 🙂 wybór medytacji.

Po kursie – jeśli zajdzie taka potrzeba – pomogę Ci dobrać odpowiednią do swoich potrzeb i obecnej chwili medytację, którą możesz zacząć praktykować samemu.

————————–————————–—————-

KORZYŚCI medytacji:

*wnosi klarowność i koncentracje umysłu
*redukuje i zwiększa odporność na stres, ból i trudne emocje
*promuje klarowność umysłu, przytomność mentalną oraz „bycie obecnym” (co zwiększa skuteczność i wydajność, wypracowuje poczucie stabilności i elastyczności)
*reguluje cykl snu
*zmniejsza uczucie lęku i depresji
*wzmacnia pozytywne myślenie, samoakceptacje
*wprowadza wewnętrzny spokój i pewność siebie
*rozwija empatię, altruizm i pozytywne emocje
*promuje zdolność do skupiania własnej energii
*uczy skupiać uwagę na chwili obecnej, na tym co w danej chwili robimy i czego doświadczamy, rozwija świadomość ciała, myśli, emocji – dzięki temu jesteśmy w stanie odczuwać własne rzeczywiste potrzeby i wymagania otoczenia
*wzmacnia intuicję i wewnętrzne prowadzenie
*oczyszcza oraz uwalnia fizycznie, mentalnie i energetycznie (z toksyn, nagromadzonego stresu, negatywnych wzorców oraz przekonań głęboko osadzonych w podświadomości i własnej karmie)

CZAS i KOSZT:

4 zajęcia x 1,15 h – 120 zł

21 wrzesień – 12 październik – 4 zajęcia – czwartki 18.00 – 19.15

ZAPISY obowiązkowe:

Prosimy o dokonanie rezerwacji na adres email: ganajoga@gmail.com (temat, data, imię i nazwisko, telefon).

ZALICZKA jest gwarancją uczestnictwa
Po otrzymaniu potwierdzenia, że są wolne miejsca proszę o wpłatę zaliczki na konto (ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

PROWADZĄCA: Bhagwati Kaur

Praktykująca joginka oraz nauczycielka jogi i medytacji. Na codzień zajmuje się szerokopojętą terapią w pracy z drugim człowiekiem. W swojej praktyce posługuję się technikami takimi jak uzdrawianie poprzez dźwięk, światło i energoterapie.
Jest certyfikowanym nauczycielem kundalini jogi wg. Yogi Bhajana. Ukończyła wiele szkoleń oraz kursów z zakresu poszerzania świadomości, uzdrawiania, jogi i medytacji.
Celem Bhagwati jest podniesienie świadomości ludzi, przebudzenie ich osobistej energii i mocy do działania tak, aby mogli się spełniać i kreować swoje życie zgodnie z własną wolą. Dzieli się swoimi najlepszymi narzędziami w drodze do osiągnięcia postawionego sobie celu.

https://web.facebook.com/GanaJoga/