Joga Jin z Agnieszką Czumaj w listopadzie

Wraz z Agnieszką Czumaj zapraszamy na zajęcia JOGI JIN

we ŚRODY:  w godz. 10.30-12.00 oraz 20.00-21.30

koszt: wg cennika

JOGA JIN

Stres, niewyrażone emocje, traumatyczne zdarzenia, przebyte choroby i kontuzje – wszystko to fizycznie odkłada się w ciele. Mapą zapisanych traum jest system powięzi, który przenika i otacza mięśnie, kości, nerwy i organy wewnętrzne.
Powięziowa joga jin jest metodą opracowaną właśnie pod kątem pracy z powięzią. Oprócz jogi jin, obejmuje także rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (automasaż przy pomocy piłek) i mindfulness. Istotą tej odmiany jogi jest bezruch; poddanie się przyjętej pozycji i upływowi czasu. Mięśnie są rozluźnione, a oddech świadomy; napięcia – często kumulowane przez lata – zaczynają uwalniać się, a miejsca odrętwiałe lub spięte wracają do życia. Pogłębia się świadomość ciała, zdolność do relaksu i odporność na stres.

Ciało nie służy temu, żeby wejść w pozycję; to pozycja służy temu, żeby wejść w ciało.

Jest to idealna praktyka zarówno dla osób pragnących delikatnie obudzić się do ruchu i pogłębić kontakt z ciałem, jak i dla osób bardzo aktywnych – praktykujących dynamiczne odmiany jogi, sztuki walki, taniec, sport.

AGNIESZKA O SOBIE

Jogę praktykuję od 2003 (zaczynałam w szkole Adama Bielewicza), uczę od 2015. Jest integralną częścią mojego życia, chociaż nie od razu to dostrzegłam. Ukończyłam kursy: Akademii Terapii Ekspresyjnych, Psychologii Zorientowanej na Proces, Improwizacji ruchu i symboliki ciała, Techniki Alexandra, TRE, jogi kundalini (200h), jogi jin (300RYT), brałam udział w wielu warsztatach Movement Medicine, mindfulness i oczywiście jogi. Ważnym doświadczeniem był dla mnie proces arteterapeutyczny; w latach 2009-2013 intensywnie zajmowałam się malarstwem intuicyjnym, odkrywając i inicjując tym sposobem pracę nad swoimi największymi, nierozpoznanymi wcześniej traumami. Praktyka jogi jin jest dla mnie ukoronowaniem dotychczasowych doświadczeń. Moi nauczyciele w tym nurcie to Beta Lisboa, Simon Calder.

Przez szacunek do Ciebie i Twojej historii, nigdy nie dotykam bez pytania, a już na pewno nie dociskam, nie ciągnę i nie popycham do pozycji, na którą Twoje ciało nie jest gotowe. Sama doświadczyłam paru kontuzji, w tym – najpoważniejszej – właśnie z powodu forsowania przez drugą osobę do pozycji. Każdy jest inny i każdy inaczej przyjmuje tą samą pozycję. Ingeruję tylko w przypadku, gdy w grę wchodzi Twój komfort lub bezpieczeństwo.

ZAPRASZAMY!