Akademia Kundalini Jogi 19.09 – 31.10, 7 zajęć, wtorki- 18.00-19.30

AKADEMIA KUNDALINI JOGI

Zapraszamy na kurs wprowadzający do jogi kundalini oraz pogłębiający świadomość praktyki jogicznej.

Nasze spotkania mają na celu zaprezentowanie podstawowych założeń, pojęć, procesów i narzędzi jogi kundalini. Zajęcia składają się z części praktycznej i teoretycznej, tak aby po ukończeniu uczestnik miał możliwość kontynuowania praktyki w domu lub w grupie z większą świadomością wykonywanych ćwiczeń.

Kurs jest przeznaczony zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą, dla początkujących oraz zaawansowanych joginów z innych szkół czy tradycji (pragnących poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie o nowe techniki). Wszystkie ścieżki, bowiem prowadzą do tego samego celu tj. podniesienia świadomości i wykorzystania naszego ludzkiego potencjału. Zdobyta wiedza i praktyki wniosą nowe horyzonty w jakość i styl codziennego życia.

Mówi się, że początki kundalini jogi sięgają początków czasu i mają korzenie w tradycji i mądrości każdej z kultur. Energia Kundalini to nasza pierwotna esencja i tożsamość, czysta Świadomość, twórczy potencjał oraz osobista wola i moc. Dopiero prawdziwie przebudzając siebie możemy w pełni zamanifestować się jako kompletna, spełniona i wolna istota ludzka oraz kroczyć drogą przeznaczenia Duszy.

Sama w sobie joga kundalini jest doskonałą praktyką przy codziennym pośpiechu i tempie współczesnego świata. Ze względu na swoją kompletną strukturę i całościowe podejście na nasz organizm możemy w ciągu jednej lekcji osiągnąć równowagę i harmonie fizyczną, emocjonalną, mentalną i duchową.

Wspólna praktyka osadza w przestrzeni Serca (miejscu uzdrowienia i bezwarunkowej miłości), równoważąc energię w ciele, przebudzając intuicję, wnosząc całościowe poczucie siebie oraz zjednoczenie z naturalnym przepływem życia, co pomaga usłyszeć rzeczywisty głos Duszy i odkryć swój indywidualny potencjał.

PROGRAM AKADEMII KUNDALINI JOGI:

– OTWARTA LEKCJA – Przebudzenie Świadomości – 12.09 (wtorek) godz. 18.00 – 19.30

Zaprezentowanie podstawowych założeń, pojęć, procesów i narzędzi jogi kundalini. Zajęcia składają się z części praktycznej i teoretycznej.

Jednym z sekretów Szczęścia jest osadzenie się we własnej wspaniałości. Czemu szukasz szczęścia i spełnienia na zewnątrz siebie? Czego właściwie poszukujesz? Uznania? Chwały? Pieniędzy? Jeśli w swej własnej Świadomości nie czujesz się wspaniale to nikt z zewnątrz ci tego nie zapewni. Lubimy słyszeć komplementy i pochwały ale ta zewnętrzna przynęta nie uczyni nas wspaniałymi dla samych siebie. Przestań szukać na zewnątrz, usłysz swój wewnętrzny głos i dostrzeż swoją wyjątkowość.

Detox Joga (w Nowiu Księżyca) – 19.09 (wtorek), godz. 18.00 – 19.30

Nasz organizm oczyszcza się z toksyn nieprzerwanie w ciągu całego życia. Przetwarzamy jedzenie, myśli, emocje i różne formy energii. Gdy przepływ jest stały i klarowny, jesteśmy stabilni i elastyczni. Niestety problem polega na tym, że kumulujemy więcej niż jesteśmy w stanie przetworzyć. Uginamy się pod pozostałościami metabolizmu, codziennych stresów i niepewności. Nasze myśli, emocje i działania tworzą napięcia oraz blokady w ciele, które tworzą negatywne wzorce energii zaburzając przepływ naszej naturalnej siły witalnej. To otwiera drzwi wszelkiej chorobie fizycznej i psychicznej. Dla własnego zdrowia potrzebujemy więc okresowo się oczyszczać.

– Przebudzenie Duszy – 26.09 (wtorek), godz. 18.00 – 19.30

Oddychasz, żyjesz, jesteś tutaj ponieważ jest w Tobie dusza. Ta Dusza jest drobnym delikatnym światełkiem w twoim ciele.

Rozpoznanie własnej esencji oraz pragnień pochodzących z Duszy pozwala ukształtować odpowiedni przepływ w życiu. Ten przepływ to również objawienie się prawdziwego, pierwotnego potencjału, mocy oraz indywidualnych, wyjątkowych cech. Taka klarowna świadomość, słuchająca wewnętrznego głosu oraz połączenie się z nią – przyciągnie ku nam wszystko to co nam służy w życiu.

– Wola i Moc – 03.10 (wtorek), godz. 18.00 – 19.30

„Cała moc Wszechświata jest w Tobie. Nie można jej znaleźć na zewnątrz. Ci co nie rozwijają mocy od wewnątrz nie mogą jej także znaleźć od zewnątrz”.

W Starożytnych Siastrach stwierdzono, że „wszelka joga zaczyna się w punkcie pępka”. Obszar Pępka lub Trzecia Czakra jest czasami określana jako agan granthi – miejsce wewnętrznego ognia i wszystkich związanych z nim aktywności. Kiedy to miejsce nie pracuje właściwie nie wykorzystujemy pełni naszego potencjału oraz marnotrawimy swoją siłę i energię życiową.

Jako istoty ludzkie posiadamy wszelką zdolność do kierowania, kształtowania i nadawania znaczenia naszemu życiu. Musimy się jednak połączyć z tym wewnętrznym ogniem, wewnętrzną mocą i siłą woli aby wykorzystywać wewnętrzne dary i pojawiające się możliwości.

 • Witalność i Zdrowie – 10.10 (wtorek), godz. 18.00 – 19.30

Każdy, kto był kiedykolwiek chory (od zwykłego przeziębienia po jakąś chroniczną chorobę) wie, że zdrowie oddziałuje na stabilność nastroju, emocje, wole i moc do działania. Dlatego zdrowe ciało jest fundamentem szczęśliwego życia. Ciało jest świątynią naszego wyrazu i aby wypełnić swój najwyższy potencjał i integralnie służyć Duszy nasze ciało musi sprostać próbie czasu. Naszym wyzwaniem jest więc, żeby to ciało pozostało zdrowe i młode. Jesteśmy witalni kiedy jest ono w stanie doprowadzić krążenie krwi z rdzenia ku wszystkim kończyną i gruczołom, odżywiając komórki tlenem i pokarmami oraz wypłukując złogi toksyn i pobocznych produktów przemiany materii. Wtedy jednocześnie jesteśmy klarowni w dziedzinie umysłu, myślimy jasno i jesteśmy w stanie projektować na zewnątrz ważne idee i cele.

Krije w kundalini jodze są programem regularnej konserwacji ciała. Pomagają utrzymać młodość, witalność i giętkość tak, aby ciało mogło lepiej służyć i wypełniać przeznaczenie Duszy.

 • Dźwięk, Mantra, Oddech – 17.10 (wtorek), godz. 18.00 – 19.30

Starożytne kultury opierającą się na przekonaniu, że człowiek jest istotą wielowymiarową i oprócz ciała fizycznego składa się z wibracji dźwięku oraz energii. Wschodnie tradycje wskazują, że człowiek powstał z dźwięku, w związku z czym jest dźwiękiem. Uzdrawianie poprzez dźwięk, muzykę czy pieśni znajdziemy w każdej z istniejących kultur świata i pierwotnych ludów Ziemi.

Poprzez powtarzanie mantr trenujemy umysł w głęboki i bogaty sposób aby wibrował na danej częstotliwości. W ten sposób kawek po kawałku nasza wewnętrzna rzeczywistość zaczyna wibrować z tym co Nieskończone. Ciało niczym instrument zaczyna wibrować, tworząc szereg skutków w ciele, umyśle, energetyce i całej naszej Istocie. Poprzez powtarzanie tworzymy tzw. „wewnętrzne ciepło”, które spala nawyki, podświadomość, karmy (odcisk przeszłych czynów, które także są wibracjami). W miarę jak wibracja trwa wszystko co nie dorównuje tej wysokiej częstotliwości zaczyna się rozpadać. Śpiewając oczyszczasz i usuwasz blokady, które powstrzymywały przed prawdziwym doświadczeniem siebie. Jest to proces dziejący się pomiędzy Tobą, twoim oddechem i strumieniem dźwięku.

Szczególne zestawy mantr w połączeniu z technikami oddechowymi, różnorodnymi pozycjami, mudrami i ruchami pozwalają na zmianę i utrwalenie pozytywnych skutków. Końcowym skutkiem jest bogata przemiana i spełnione życie.

+ RELAKS z kąpielą w dźwiękach (misy tybetańskie/bęben/flet 432Hz). Relaksacja w rytmicznych wibracjach produkuje fale energii, która porusza, rozprowadza i energetyzuje. Głęboki relaks w dźwiękach oczyszcza oraz uzdrawia nasze ciała na wielu poziomach.

– Życie z Serca – 24.10 (wtorek), godz. 18.00 – 19.30

Miłość jest stanem do którego masz dostęp zawsze i wszędzie. Jest najwyższym spełnieniem. Praktyka życia z serca wnosi ufność oraz opiekę zamiast potrzeby kontrolowania wszystkiego. Wartości takie jak bezwarunkowa miłość, współodczucie, wybaczenie, neutralność, pokora i oddanie – uzdrawiają na wszystkich poziomach twą istotę oraz czynią twą osobowość magnetyczną i promienną.

Jest powiedzenie, że „kiedy cieszymy się z tego co już mamy – otrzymujemy więcej tego, czego chcemy”. Życie skupione na Sercu niesie ze sobą sukces i pomyślność.

 • Intuicja i medytacja – 10 (wtorek), godz. 18.00 – 19.30

Wszystkie rzeczy, za którymi tęsknimy, o co się martwimy, wszelkie usiłowania i wyobrażenia tworzymy w umyśle. Centralnym celem jakiego musimy się nauczyć jest zdolność rozróżnienia tego co rzeczywiste od tego co nie, tego co wieczne, od tego przemijalnego, wiedzy od nie wiedzy, rozróżnienia Jaźni od świata doznań – mayi.

Są różne sposoby przejścia naszego przeznaczenia. Możemy żyć poprzez prawo karmy (prawo przyczyny i skutku), czyli naszych działań i relacji. Możemy zestroić się z polem magnetycznym ziemi i po prostu unosić się na nim niczym wolny elektron. Albo nasze życie może być kierowane przez neutralny umysł. Ten ostatni sposób jest najlepszy do osiągnięcia spełnienia.

Jeśli potrafisz intuicyjnie wiedzieć co się wydarzy to jest twoją najlepszą obroną i gwarantuje ci spokój i bezpieczeństwo. Wtedy nie wejdziesz w żadną sekwencję karmicznych zdarzeń i nie doznasz na koniec konsekwencji.

Joga kundalini i medytacja ułatwią zrozumienie działania umysłu, słuchania głosu intuicji oraz nauczą jak zasiewać w myślach jakości służące przebudzeniu pierwotnego przeznaczenia i wydobycia najlepszych aspektów i cech osobowości aby żyć szczęśliwie oraz w spełnieniu.

„Jeśli dana osoba jest intuicyjna, będzie żyć swoim dniem dzisiejszym w przygotowaniu na jutro. Jeśli dana osoba nie jest intuicyjna, musi radzić sobie z życiem takim, jakie przychodzi”.

 

——————————————————————–

KORZYŚCI z praktyki kundalini jogi:

 • poprawa zdrowia i witalności (pobudzenie krążenia, usprawnienie systemu hormonalnego i metabolizmu, wzmocnienie systemu odpornościowego i nerwowego, regeneracja organów wewnętrznych),
 • poprawa kondycji (wzmocnienie, rozciągnięcie i uelastycznienie ciała)
 • oczyszczenie oraz uwalnia fizycznie, mentalnie i energetycznie (z toksyn, nagromadzonego stresu, negatywnych wzorców oraz przekonań głęboko osadzonych w podświadomości i własnej karmie),
 • wzmacnia pozytywne myślenie, samoakceptacje,
 • wnosi klarowność i koncentracje umysłu,
 • zwiększa odporność na stres
 • wzmacnia intuicję i wewnętrzne prowadzenie
 • wprowadza wewnętrzny spokój i pewność siebie
 • zwiększa świadomość siebie i swojego ciała (jednoczy Ciało, Umysł i Duszę)

——————————————————————–

MIEJSCE:

AnyaYoga

Ul. Krasińskiego 35A, Warszawa – Żoliborz.

KOSZT: 245 zł.

19 wrzesień – 31 październik – 7 zajęć – wtorki 18.00 – 19.30

ZAPISY obowiązkowe:

Prosimy o dokonanie rezerwacji na adres email: ganajoga@gmail.com (temat, data, imię i nazwisko, telefon).

 • ZALICZKA jest gwarancją uczestnictwa (ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

PROWADZĄCA: Bhagwati Kaur
Praktykująca joginka oraz nauczycielka jogi i medytacji. Na codzień zajmuje się szerokopojętą terapią w pracy z drugim człowiekiem. W swojej praktyce posługuję się technikami takimi jak uzdrawianie poprzez dźwięk, światło i energoterapie.
Jest certyfikowanym nauczycielem kundalini jogi wg. Yogi Bhajana. Ukończyła wiele szkoleń oraz kursów z zakresu poszerzania świadomości, uzdrawiania, jogi i medytacji.
Celem Bhagwati jest podniesienie świadomości ludzi, przebudzenie ich osobistej energii i mocy do działania tak, aby mogli się spełniać i kreować swoje życie zgodnie z własną wolą. Dzieli się swoimi najlepszymi narzędziami w drodze do osiągnięcia postawionego sobie celu.