AJURWEDYJSKIE SPOSOBY NA ZDROWY CYKL MIESIĄCZKOWY

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych Ajurwedą i jej korzystnym wpływem na nasze zdrowie i samopoczucie na dwa lipcowe warsztaty, jakie odbędą się w AnyaYodze na Żoliborzu.
18 wrzesień, sobota, godz. 11:00-13:30: ‘ODŻYWIANIE WEDŁUG AJURWEDY – POKARM DLA CIAŁA I UMYSŁU’
https://www.facebook.com/events/325687232354380/
19 wrzesień, niedziela, godz. 11:00-13:30 ‘AJURWEDYJSKIE SPOSOBY NA ZDROWY CYKL MIESIĄCZKOWY’
Na warsztatach zajmiemy się wpływem pokarmów na nasze ciało i układ nerwowy, zdrowiem hormonalnym oraz pogłębieniem wiedzy na temat funkcjonowania naszego ciała i umysłu.
‘AJURWEDYJSKIE SPOSOBY NA ZDROWY CYKL MIESIĄCZKOWY’
19 wrzesień, niedziela, godz. 11:00-13:30
DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST WARSZTAT?
Na warsztat zapraszam wszystkie Kobiety, które pragną zrozumieć
funkcjonowanie swojego miesięcznego cyklu hormonalnego przez pryzmat ajurwedy, chcą poznać naturalne, wspierające kobiecość i zdrowie sposoby na dolegliwości w obrębie cyklu miesiączkowego oraz szukają inspiracji do pełniejszego, szczęśliwszego życia.
CO W PROGRAMIE?
* krótki zarys głównych założeń ajurwedy: teoria pięciu żywiołów i trzech dosz (Vata, Pitta, Kapha), indywidualna konstytucja psychofizyczna (prakriti)
* podstawy fizjologii cyklu miesięcznego i rodzaje zaburzeń (między innymi skąpe, nieregularne, bolesne, zbyt intensywne miesiączki, problemy z płodnością, PMS, mięśniaki, zaburzenia trawienne na tle hormonalnym, migreny hormonalne)
* przyczyny zaburzeń hormonalnych z perspektywy Ajurwedy (niewłaściwy styl życia i odżywiania, zaburzenia rytmu dobowego, brak świadomości ciała i połączenia ze sobą)
* rola umysłu w powstawaniu problemów w obrębie cyklu miesiączkowego (emocje, poszczególne stany umysłu, ograniczające przekonania)
* omówienie ajurwedyjskich sposobów wspierających powrót do równowagi hormonalnej w przypadku poszczególnych zaburzeń: odżywianie, zioła, styl życia, konkretne techniki pranajamy (ćwiczeń oddechowych), elementy pracy z emocjami
* rola zdrowych olejów i tłuszczy (w zastosowaniu zewnętrznym i wewnętrznym) , ziół i przypraw kuchennych w balansowaniu układu hormonalnego
* rola ziół, w tym adaptogenów w procesie dbania o zdrowy cykl i miesiączkę
* świadomość ciała jako podstawa pracy w stronę równowagi emocjonalnej i hormonalnej
KIEDY: 19 wrzesień, niedziela, godz. 11:00-13:30
GDZIE: AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35A, Żoliborz, www.anyayoga.pl
INWESTYCJA: 160 zł
W przypadku zakupu obu warsztatów – promocja: 250 zł za całość.
(Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku 80 zł za warsztat o cyklu miesiączkowym bądź 120 zł za oba warsztaty).
ZAPISY: kontakt@anyayoga.pl
Serdecznie zapraszamy!
O PROWADZĄCEJ:
Nazywam się Justyna Szydło.
Jestem konsultantką i terapeutką ajurwedy.
Moja fascynacja ajurwedą i jogą narodziła się podczas studiów filologii indyjskiej, a nabrała rumieńców w 2010 roku, kiedy podczas pobytu w Indiach zaczęłam zgłębiać tajniki najstarszej naturalnej medycyny na świecie, u jej źródeł. W klinice Shivani Ayurveda, położonej w himalajskiej Dharamsali, uzyskałam dyplom z zakresu masaży ajurwedyjskich oraz odżywiania i diagnostyki ajurwedyjskiej.
Po powrocie do Polski uzyskałam dyplom masażu i akupresury w Ośrodku Edukacyjnym ‘Zdrowie i Uroda’ w Krakowie oraz współpracowałam z krakowskim centrum ajurwedy ‘Body Time’, a w późniejszym czasie między innymi z ‘Marx Ayurveda’ oraz ‘The Ayurvedic Clinic’ w Londynie. Ajurweda stała się moim sposobem na lepsze zrozumienie świata, ludzi oraz głębsze poznanie samej siebie.
W mojej pracy z kobietami czerpię przede wszystkim z wieloletniej nauki u dr Shivani Sood z Shivani Ayurveda. Moją inspiracją jest też dr Deepika Rodrigo z The Ayurvedic Clinic w Londynie, ajurwedyjska ginekolożka, dr Bhavna Dwivedi oraz dr Radha Jindal.