Wprowadzenie do Ajurwedy: Ajurweda – życie w równowadze

Wprowadzenie do Ajurwedy: Ajurweda – życie w równowadze

 

4 listopada, sobota, godz. 10-12.30

Anya Yoga, Żoliborz

 

Ayurveda stanowi najstarszy system medycyny naturalnej i zarazem filozofię życia. Choć dyscyplina ta rozwijała się w starożytnych Indiach (równolegle z jogą), stanowi wiedzę uniwersalną, niesłychanie aktualną także dzisiaj.

 

Ajurweda postrzega człowieka jako istotę złożoną z ciała, umysłu i ducha oraz dysponuje szeregiem narzędzi, służących do utrzymania równowagi na wszystkich tych płaszczyznach. W procesie odzyskiwania i utrzymywania stanu zdrowia i harmonii psychofizycznej ajurweda wspiera m. in. poprzez indywidualnie dobraną dietę, zioła, masaże olejami ziołowymi, akupresurę, jogę i medytację.

 

Plan warsztatu:

 

  • Warsztat stanowić będzie ajurwedyjską podróż do naszych wnętrz. W celu lepszego zrozumienia siebie i otaczającego nas świata (warunku zdrowia i harmonii wewnętrznej) przyjrzymy się naszym ciałom i umysłom.

 

  • Poznamy Najważniejsze koncepty ajurwedy, m.in.: teorię pięciu żywiołów, koncepcję trzech dosz (Vata, Pitta, Kapha – czyli o naszej indywidualnej konstytucji psychofizycznej), Agni – siła trawienia i jej znaczenie dla naszego organizmu, człowiek jako mikrokosmos

 

  • Dowiemy się, jak zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie: (Ajurwedyjski styl życia, odżywanie według ajurwedy, masaż)

 

  • W jaki sposób ajurweda wspomaga nas w procesie pracy z negatywnymi emocjami (stymulacja punktów energetycznych Marma, medytacja)

 

  • Podczas warsztatu będziemy określać swoją indywidualną konstytucję (dosza), poznamy punkty energetyczne oraz medytację uwalniające od blokad powstałych w wyniku nagromadzenia się w naszym ciele i umyśle negatywnych emocji oraz stresu

 

  • Nauczymy się automasażu twarzy i stóp z uwzględnieniem punktów Marma (punkty energetyczne harmonizujące funkcjonowanie naszego organizmu oraz umysłu)

 

 

Prowadząca: Justyna Szydło, terapeutka ajurwedy i nauczycielka jogi. Z ajurwedą zapoznała się w 2009 roku w Mysore, gdzie ukończyła kurs podstaw ajurwedy (www.swaasthya.com/swaasthya-mysore), zaś w himalajskiej Dharamsali ukończyła szkolenie z zakresu diagnostyki i masaży ajurwedyjskich (www.shivaniayurveda.com). Doświadczenie zdobywała w krakowskim centrum ajurwedy ‘Body Time’ oraz londyńskim ‘Marx Ayurveda’ i ‘The Ayurveda Clinic’.

 

 

Koszt: 70zł

Szczegóły oraz zapisy: justyna.ayurveda@gmail.com