Astanga Vinyasa Joga w stylu Mysore

Zapraszamy na zajęcia astanga vinyasa jogi w stylu mysore na Żoliborzu!

AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35A
poniedziałki,środy i piątki od 7.30 do 9.20       wtorki 17.00-19.00       soboty 8.00-9.30
prowadzi Iga Kruk-Żurawska

Ashtanga vinyasa yoga to dynamiczna forma jogi, w której najważniejsze jest harmonijne połączenie oddechu i ruchu. Asany (pozycje) są ułożone w określonej kolejności i podzielone na serie. Podczas praktyki wykonuje się zawsze tę samą sekwencję, stopniowo dodając, wraz ze wzrostem możliwości ciała, kolejne asany i/lub przechodząc od przygotowania do pełnego wariantu pozycji.
Mysore to tradycyjny sposób prowadzenia zajęć astangi, odpowiedni zarówno dla osób całkowicie początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Podczas zajęć każdy wykonuje odpowiednią dla siebie część sekwencji w swoim tempie, a obecny na sali nauczyciel daje uczniom indywidualne korekty i wskazówki.
Nie musisz przychodzić punktualnie na 7.30, każdy robi praktykę w swoim tempie, więc dostosuj porę przyjścia do długości swojej praktyki. Jeśli jesteś początkujący i potrzebujesz wprowadzania albo więcej wskazówek od nauczyciela, wystarczy, że przyjdziesz o 8-8.15 (pn., śr., pt.), 18.00 (wt.), 8.30 (sb.)

Nawet jeśli nigdy nie praktykowałeś astangi (a nawet w ogóle żadnego rodzaju jogi), jesteś mile widziany na zajęciach!

Więcej informacji: i.kruk@wp.pl.

Iga Kruk-Żurawska – praktykuje astangę od 2014 roku. Na początku joga miała być dla niej przede wszystkim remedium na problemy z kręgosłupem, ale szybko stała się czymś więcej. Codzienna poranna praktyka wnosi do jej freelancerskiego życia element porządku i stałości. Stawanie na macie traktuje z jednej strony jako czas tylko dla siebie, z drugiej – jako swego rodzaju trening na resztę życia. Dzięki jodze uczy się cierpliwości i spokoju, zyskuje wiarę w swoje możliwości, ale też przekonanie, że należy być dla siebie wyrozumiałym i czasem trzeba odpuścić. Joga to dla niej przede wszystkim praca nad sobą, wykonywana na bezpiecznym terytorium maty.

fot. Marta Ankiersztejn_Fotografia